Як перестати гаркавити?

як перестати гаркавити?

Вам знадобиться
 • Час для відвідування поліклініки
 • Час для виконання вправ
 • Джерело для пошуку скоромовок
Інструкція
 • . 1

  Гаркавість заважає в спілкуванні з людьми. Особливо, коли людина вже далеко не дитина. Як перестати гаркавити? Кращий спосіб — відвідати логопеда і розповісти йому про свою проблему. Але більшості людей соромно йти до такого лікаря. Якщо гаркавить дитина, то треба, не обдумуючи, йти в поліклініку. Логопед призначить різні вправи для того, щоб усунути недолік.

 • . 2

  Найчастіше зустрічається проблема з вимовою літери «р». До речі, буква «р» є однією з найскладніших букв в російській мові. Для того щоб позбутися від гаркавості самостійно, треба багато над собою працювати за допомогою різних вправ. Щоденні заняття незабаром доведуть мова до досконалості. Ось деякі вправи для вимови букви «р». Мабуть, найпопулярніше вправа — «гойдалки». Його приємно виконувати тому, що воно піднімає настрій! Спочатку треба широко посміхнутися і відкрити рот. Потім треба змінювати становище мови від одного куточка губ до іншого. Важливо: нижня щелепа повинна залишатися в нерухомому положенні протягом усього вправи. Виконувати вправу потрібно всього лише дві хвилини. Така кількість часу в день знайдеться у кожного. Наступна вправа називається «чистимо зуби»: знову ж таки треба широко посміхнутися і відкрити рот. Тепер треба робити рухи язиком по верхніх зубах з їх внутрішньої сторони. Водити мовою треба вліво і вправо, круговими рухами, вгору і вниз.

 • . 3

  Популярним і відомим вправою є промовляння скоромовок. Ось деякі з них: Злякався грому Рома. Заревів він голосніше грому. Від такого реву грім причаївся за бугром. Або ось ще одна неймовірно відома скоромовка: Карл у Клари вкрав корали, а Клара у Карла вкрала кларнет. Якщо читачі володіють англійською мовою, то корисними будуть також цікаві скоромовки англійською мовою: The great Greek grape growers grow great Greek grapes. І остання скоромовка: У мороці раки шумлять у бійці. Скоромовок для літери «р» велика безліч. Їх можна знайти в інтернеті або в книгах. А ось ще одна важлива вправа, завдяки якому можна вбити відразу двох зайців! Корисно вимовляти довгі і важкі для слова, наприклад, «корпускулярний» або «ревербератор». Таким чином, покращиться дикція і збільшиться словниковий запас.

 • . 4

  Вправи для поліпшення дикції хороші тим, що можна ними займатися, не встаючи з крісла. До речі, логопед призначив би для занять всі ці вправи, які були наведені вище. Мова поліпшується у всіх людей за різний інтервал часу, але результат буде видно в будь-якому випадку. Тому не варто впадати у відчай, якщо через кілька тижнів результат не видно. Треба продовжувати щоденні заняття, і все обов’язково вийде.

 • . 5

  Красиве вимова людини можна відчути на інтуїтивному рівні. При правильному вимові мова повинна бути чиста, ніби перли. Адже кожному приємно слухати людину, мова якого здається витонченою.

 • . 6

  Чарівність дикції й мови в цілому залежить тільки від прикладених зусиль. Тепер читачі знають, як виправити несуттєвий, але неприємний недолік, як гаркавість, використовуючи прості та високоефективні вправи щодня.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :