Як перестати переживати?

як перестати переживати?

Вам знадобиться
 • Бажання стати вільним
 • Уява
 • Позитивні емоції
 • Гарний настрій
Інструкція
 • . 1

  Вже давно відомо, що людина може думати і переживати тільки про одну подію за одну одиницю часу. Тобто, якщо ми віддаємося думкам про минуле, у нас немає можливості осмислити і змоделювати своє майбутнє. Тим самим, живучи з затяжними переживаннями сьогодні, ми добровільно відмовляємося від проектування нового, благополучного завтра.

 • . 2

  Від затяжних переживань необхідно позбавлятися і не дозволяти їм брати над нами верх. Адже вони не можуть допомогти змінити ситуацію. Ви можете турбуватися як про минуле, так і про майбутнє. Вас може хвилювати питання про підвищення, іспит, результат аналізів та інше. Якщо подія має відбутися завтра, то потерпіти 24 години не так вже й складно. Але що якщо результат аналізів прийде через 10 днів? Всі ці дні будуть втрачені без повернення. Постійні хвилювання цілком можуть вплинути на здатність міркувати розсудливо. Ставши їх здобиччю, ви втрачаєте контроль над своїми емоціями. Вчора ви турбувалися про іспит, а сьогодні вже про те, який склад використовуваних вами фломастерів. Свідомість плутається. Воно стає гіперчутливим. Переживання стають яскравішими. При цьому збільшується тривалість, і з кожним разом ви втрачаєте все більше і більше сил.

 • . 3

  У першу чергу необхідно зрозуміти, що постійні хвилювання не несуть в собі ніякої користі, адже ви все одно не в силах вплинути на результат. Якщо подія відбулася в минулому, навчитеся щільно закривати за ним двері. Ніхто не в силах змінити минуле. Потрібно лише отримати необхідні уроки, які допоможуть вам у майбутньому уникнути подібних ситуацій. І на цьому все: двері закриті, ключ втрачено. Забороняйте собі повертатися і проживати ситуацію знову і знову.

 • . 4

  Якщо мова йде про майбутнє, то тут так само спрацьовує правило двері. Якщо у вас немає можливості вплинути на подію, немає сенсу про нього думати. Як радив Д. Карнегі: «Перестаньте турбуватися і почніть жити». У його книгах живим і зрозумілою мовою викладені способи подолання та боротьби з важкими життєвими ситуаціями, найголовніший з яких — уміння змиритися з будь-якою ситуацією. З подальшим прийняттям небажаних результатів. Д. Карнегі радив написати на аркуші можливі результати події і подумки погодитися з кожним з них. Після чого з новими силами приступити до пошуку виходу з ситуації.

 • . 5

  Припустимо, ви здали аналіз на ВІЛ. Якщо прийде мінус, ви продовжите жити колишнім життям, намагаючись не допускати помилок, які тягнуть за собою ймовірність зараження. Але при цьому не забудьте заздалегідь підготуйте себе і до плюса. У цьому випадку не варто писати на аркуші «життя закінчене», адже це далеко не так. Замість цього вкажіть номери телефонів гарячої лінії, адреси сайтів, форумів, центрів підтримки. Дізнайтеся, що ВІЛ в наші дні є хронічним захворюванням, а ніяк не смертельним. Як бачите, витративши години чекання на переживання, ви позбавили б себе можливості тверезо оцінити ситуацію.

 • . 6

  Затяжні переживання накопичуються, мов снігова куля. Перекрийте їм подачу кисню. Забороніть собі зайвий раз переживати. Замість цього почніть вести здоровий спосіб життя. Вільний час проводите в спортивних залах, на вулиці, в компанії друзів. Переживання і страхи люблять самотність. Адже саме в такі хвилини наш мозок, щоб не сидіти склавши руки, хапається за будь-яку можливість «поговорити» з господарем. Ось тут-то і починаються найрізноманітніші хвилювання. Вам страшно, що в понеділок будуть збори на роботі — вирушайте на всі вихідні в похід. Чи, може, лякає можливе скорочення — складіть резюме. Повинен пройти якийсь час, перш ніж ви відучити гостро переживати будь-яку подію. У кожному разі, продовжуйте працювати над собою, і результат не змусить себе чекати.

 • . 7

  Від постійної напруги і занепокоєння виснажується нервова система. Тут на допомогу можуть прийти різні медичні препарати. Однак приймати їх можна тільки після консультації з лікарем. Правильно підібрана терапія дозволить уникнути побічної дії ліків. Бажано також записатися на консультацію до психолога. Крім того, не забувайте проводити сеанси аутотренінгу, медитації та йоги. Це допоможе вам зберегти життєві сили, відновити запас енергії і поступово впоратися зі станом тривоги.

 • . 8

  не живіть з переживаннями, а боріться з ними, інакше не встигнете насолодитися красою і гармонією життя. Змушуючи себе переживати неприємні моменти знову і знову, ви безцільно витратите свої дні на порожні емоції, які зрештою приведуть до депресії і стресу.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :