Як перевірити будівельний кошторис?

як перевірити будівельний кошторис?

Вам знадобиться
 • Грамотний будівельник-підрядник для проведення ремонтно-будівельних робіт
 • Проектно-будівельна документація
 • Незалежний експерт, який допоможе вам скласти кошторис витрат
Інструкція
 • . 1

  Ремонт — це планова і зазвичай добре прорахована процедура, яка має свою чітку послідовність і закономірність. У першу чергу, необхідно скласти архітектурний проект ремонту або будівництва, в якому обов’язково слід розрахувати послідовність проведення робіт і їх обсяг, скласти список необхідних будматеріалів. Замовити такий проект краще у професіоналів. Частину витрат, яка піде на нього, себе окупить тричі — грамотно складений проект і кошторисна документація економлять гроші в подальшому!

 • . 2

  Далі за допомогою підрядника вам необхідно розрахувати терміни, які знадобляться на завершення роботи, обсяги та вартість необхідних будматеріалів. Тобто, скласти кошторис витрат, яка є невід’ємною частиною проекту, і якій потім потрібно буде максимально точно дотримуватися!

 • . 3

  Фахівці радять детально обговорити план роботи, уточнити всі тонкощі і обговорити всі можливі відступу від кошторису. Потім необхідно затвердити з підрядником календарний план проведення робіт, за дотримання якого підрядник бере відповідальність, і план фінансування календарних будівельно-монтажних робіт, який ви виконуєте в разі відповідності графіків та кошторису. Після цього з підрядником укладається договір підряду. Ремонтні роботи починаються.

 • . 4

  Закупівля матеріалів — відповідальне заняття, яке краще робити самому. Вже через тиждень після «занурення» в роль постачальника власного будівництва ви будете знати всі крапки закупівель, всіх надійних і ненадійних постачальників, всі можливі варіанти закупівель і знижок, і ціну на будматеріали. Вам знадобляться телефон, інтернет і засіб для пересування.

 • . 5

  Якщо ж у вас немає можливості все робити самостійно — візьміть в допомогу підрядника, який добре розбирається в питаннях покупки будматеріалів. Якщо ви довірили закупівлю будівельникам, постарайтеся строго стежити за процесом, вести фінансову звітність, вимагати чеки на всю покупки і уважно стежити за обсягами закуповуваних і витрачених будматеріалів.

 • . 6

  Закупівлю будматеріалів і витрата фінансів ведіть строго поетапно, відповідно до затвердженої вами кошторисом витрат.

 • . 7

  Сам ремонт також потребують грошей — необхідно платити робітникам за послуги. Перед початком роботи і підписанням договору з підрядником детально обговоріть й обрахувати обсяги його робіт, їх вартість. Якщо у вас є сумніви в справедливості заявленої підрядником ціни, запросіть для оцінки роботи незалежного професійного експерта, який не дасть підрядчику можливості завищити ціну або вибити з вас зайві гроші.

 • . 8

  Обов’язково врахуйте, що ламати — не будувати, але без демонтажу старих будівельних конструкцій новий ремонт звичайно неможливий, а ця робота теж має свою ціну. Головне не перестаратися з демонтажем, щоб не платити зайвого за розбивання приміщень, а потім за їх відновлення. Грамотний фахівець-оцінювачів в такій справі просто незамінний.

 • . 9

  Акт виконаних робіт складайте щомісяця або поетапно, залежно від тривалості роботи і домовленості з підрядником. Гроші виплачуються після закінчення робочого етапу, після того, як ви приймете роботу. Тут також необхідно вести звітну і фінансову документацію, щоб контролювати процес робіт і витрат.

 • . 10

  В кінці ремонту або будівництва відбувається приймання об’єкта, підводиться підсумок фінансових витрат, перевірка календарних і кошторисних планів на відповідність проекту, після чого проводиться остаточний розрахунок і підписання документа про приймання.

 • . 11

  Запам’ятайте, керувати будівництвом або ремонтом власного будинку — означає прозоро вести проектно-кошторисну документацію, детально контролювати кожен етап роботи, стежити за відповідністю заявлених термінів, відстежувати витрати, контролювати робочий процес . Знаючи як перевірити будівельний кошторис, ви завжди зможете бути впевненим у тому, що ні втратите свої гроші.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :