Як перевірити октанове число бензину?

як перевірити октанове число бензину?

Вам знадобиться
 • Прилади
 • Ємність для бензину
 • Лабораторне обладнання
Інструкція
 • . 1

  Октанове число один з найважливіших показників якості бензину, воно характеризує стійкість палива до детонації. Багато АЗС для доведення октанового числа до норми застосовують різні присадки. Якість бензину з великою точністю сьогодні можна визначити тільки в лабораторних умовах. Октанове число визначать по моторної та дослідницької методиками. Ці методики дозволяють з великою точністю визначити октанове число і відповідно марку палива.

 • . 2

  Як перевірити октанове число бензину заправленого в автомобіль під час руху? Найпростішим способом визначення октанового числа «на око» є поведінка заправленого паливом автомобіля:
  — Збільшений витрата палива.
  — Технічно справний автомобіль не заводиться або в кращому випадку погано заводиться.
  — Робота двигуна характеризується частими перебоями і зниженням потужності.
  — Поява на свічках запалювання великої кількості нагару.
  — Поява металевого стуку при спробі розвинути потужність.
  Подібні ознаки можуть характеризувати паливо з низьким октановим числом.

 • . 3

  Сьогодні для визначення октанового числа автомобілістам запропоновані побутові бензіномери. В основі цього приладу закладено принцип вимірювання щільності перевіряється палива:
  — Паливо заливається в ємність, потім у неї опускають бензіномер.
  — Розподіл, зазначена на приладі показує щільність перевіряється палива.
  — По таблиці визначається, якому виду палива воно відповідає.
  Подібний метод дозволяє отримувати лише приблизний результат, т. к. щільність може варіюватися & # 40; погода, час року і т. п. & # 41; і залежить від багатьох факторів не пов’язаних з октановим числом.

 • . 4

  Визначення октанового числа більш якісно можна провести, використовуючи паливний тестер Digatron або октанометри. На жаль, висока вартість подібних приладів робить їх недоступними для більшості автомобілістів. Розгромна вітчизняна розробка за вартістю більш прийнятна. Робота індикатора ОКТІС- 2 полягає у визначенні октанового числа палива і дає більш реальні цифри.

 • . 5

  Вона дозволяє інформувати власника автомобіля про зміст октанопідвищуючих добавок в бензині. Принцип роботи приладу полягає в діелектричної проникності палива залежно від значення октанового числа. Передбачено два режими. У першому прилад надівається на заливний шланг і працює в проточному режимі при заливці палива в бак на заправній станції. У другому в ємність з залитим бензином занурюється частина приладу для отримання результатів. Розробники припускають похибка не більше 2%, а це означає приладу можна довіряти.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :