Як перевірити працездатність стартера?

як перевірити працездатність стартера?

Вам знадобиться
 • Автомобіль
 • АКБ
 • Омметр (тестер)
 • Стартер
Інструкція
 • . 1

  Стартер є практично головною частиною автомобіля. При виникненні в ньому несправностей авто просто перестане заводитися. Не завжди є можливість у цьому випадку звернутися в сервісний центр. Але не варто впадати у відчай, тому що перевірити стартер на працездатність можна самостійно. Перед тим, як почати перевірку, потрібно перевірити стан АКБ: вона повинна бути заряджена, клеми повинні бути у хорошому стані і приєднані правильно, цілісність електричних ланцюгів не повинна бути порушена і так далі.

 • . 2

  Найпростіший і доступний спосіб перевірити стартер це перемкнуть викруткою контактні болти тягового реле. Якщо стартер при вільному обертанні якоря (без зачеплення маховика) включається, значить, він справний. Якщо якір обертається, а при зачепленні маховика двигун відмовляється заводитися, значить, швидше за все, сталося залипання Бендикс. Його потрібно замінити. Якщо якір на з’єднання контактів абсолютно не реагує, значить, потрібний ремонт електричної частини. Для з’ясування, що саме несправне в цьому випадку, доведеться знімати і розбирати стартер, перевіряти стан його щіток і продзвонювати обмотку статора і якоря омметром або іншим подібним приладом.

 • . 3

  Перевірка стартера ВАЗ нічим не відрізняється від перевірки, припустимо, стартера ГАЗ або який-небудь іномарки. Щоб перевірити тягове реле, потрібно з’єднати його висновок « 50» з «плюсовим» виведенням акумулятора, а корпус стартера з «мінусовим». Якщо реле справно, то якір повинен висувати шестерню приводу у вікно передньої кришки з характерним для цього клацанням. Щоб дізнатися, чи немає замикання обмотки на корпус, буде потрібно омметр. Для цього один його провід необхідно приєднати до корпусу стартера, а другий по черзі приєднувати до висновків обмоток. Якщо замикання немає, омметр повинен показати опір не менше 10 кОм.

 • . 4

  Щоб перевірити обмотку на наявність обриву, потрібно приєднати дроти тестера до висновків обмоток. При обриві опір дорівнюватиме нескінченності. Щоб дізнатися, чи не відбулося замикання обмоток на «масу», потрібно приєднати один провід тестера до корпусу стартера, а другий по черзі приєднувати до контактних пластин якоря. Якщо замикання немає, значення опору повинно бути не менше 10 кОм.

 • . 5

  Перевірка стартера автомобіля в автосервісі, звичайно, безкоштовної не буває, але, якщо необхідно терміново провести його діагностику, краще звернутися до фахівців. Так як в автосервісах для цього використовують спеціальний стенд для перевірки стартерів. Перевірка з його допомогою відбувається набагато швидше. Завдяки йому можна максимально точно визначити всі несправності стартера і після відремонтувати його або ж купити новий. Такий стенд може придбати собі тільки дуже забезпечена людина, тому що коштує це «задоволення» недешево. Але якщо фінанси дозволяють, то він стане незамінним помічником у діагностиці стартера автомобіля.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :