Як перевірити правильність нарахування пенсії?

як перевірити правильність нарахування пенсії ?

Вам знадобиться
 • Документи
 • Уважність
 • Рішучість
 • Впевненість
Інструкція
 • . 1

  Розрахунок пенсії — відповідальна справа, що має свої тонкощі і нюанси, про які найчастіше відомо тільки професійним працівникам Пенсійного фонду. Якщо ж виникли сумніви в правильності зроблених ними розрахунків, і хочеться дізнатися, як перевірити правильність нарахування пенсії, то не треба боятися звертатися до вищих інстанцій: слід написати заяву начальнику місцевого відділення ПФР, звернутися в обласне управління або навіть до Москви.

 • . 2

  Розмір майбутньої пенсії підсумовується з двох частин: страхової та накопичувальної і безпосередньо залежить від правильності відомостей, зазначених у необхідних для її оформлення документах. Перед тим, як оформити трудову пенсію необхідно уважно перевірити, чи відповідають записи в трудовій книжці паспортними даними, чи вірно вказані професія і посада і внесені записи про переміщення і звільнення.

 • . 3

  Якщо ж професія пов’язана з ризиком втрати працездатності і передбачає отримання пільгової пенсії, то слід звернутися до розділу Федерального закону про трудові пенсії, що описує дану сферу діяльності, і уточнити, скільки років необхідно в ній пропрацювати для отримання права на пільги. У місцевому відділенні Пенсійного фонду підкажуть, як оформити і як розрахувати пільгову пенсію. Правила нарахування встановлюються законодавчими актами, для цього буде потрібно розрахувати пільговий стаж, що є досить трудомістким заняттям з юридичними тонкощами, простіше звернутися до фахівців Пенсійного фонду.

 • . 4

  Багато хто не знає, як отримати пенсію померлої людини і що для цього потрібно. За законом всі пенсійні накопичення не зникають, а успадковуються в установленому порядку. Виплати за поточний місяць піддаються перерахунку і теж підлягають виплату родичам. Для їх отримання слід не пізніше 6 місяців з дня смерті звернутися до місцевої філії Пенсійного фонду із заявою та необхідними довідками.

 • . 5

  Щоб розібратися, як нараховується військова пенсія, можна скористатися спеціальним калькулятором або формулою, знайденими в Інтернеті. Підставивши необхідні дані, можна отримати розрахунок передбачуваних пенсійних виплат.

 • . 6

  Законом передбачається зміна розміру пенсійних виплат у більшу сторону на підставі заяви з доданими необхідними документами. І якщо виявилася помилка, потрібно впевнено захищати свої права.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :