Як перевірити вологість у квартирі?

як перевірити вологість у квартирі ?

Вам знадобиться
 • Психрометр
 • Гідрометр механічний
 • Гідрометр цифровий
 • Вода для психрометра
Інструкція
 • . 1

  Для мешканців квартир, дуже важливо знати яка вологість повітря в приміщенні. Якщо вологість в житловому приміщенні не відповідає певним нормам, то наслідки цього можуть бути вельми негативними. Підвищена вологість призводить до руйнування стін, від вологості псуються шпалери, меблі швидко втрачає вигляд, на речах з’являються плями від цвілі. У жителів такої квартири починається кашель.

 • . 2

  Тривале перебування в такій квартирі може привести до розвитку туберкульозу. Низька вологість теж погано впливає на здоров’я людини. При низькій вологості можуть пересихати губи і слизова очей. Постійно відчувається сухість в носі. Шкіра стає сухою і швидко старіє. Як перевірити вологість у квартирі? Можна спробувати це зробити візуально. У квартирі з підвищеною вологістю скла на вікнах покриваються вологою, стіни сирі, на стінах і стелі плями.

 • . 3

  Якщо ознаки підвищеної вологості видно візуально, то потрібно терміново вживати заходів і починати активну боротьбу за допомогою провітрювань приміщення і герметизації міжпанельних швів і даху. Добре сушить повітря включений кондиціонер. З надмірно сухим повітрям теж можна боротися за допомогою зволожувачів або звичайних ємностей з водою. Норма вологості в приміщенні 30 — 60%. Але краще за все дотримуватися 45%.

 • . 4

  Як дізнатися вологість у квартирі? Для цього існують різні вимірювальні прилади. У лабораторіях і лікарнях використовують психрометр. Його можна використовувати і в домашніх умовах. Користуватися ним дуже просто. Потрібно залити воду в спеціальне для цього місце і потім за різницею показань на першій і другій шкалою визначити вологість.

 • . 5

  Найчастіше в квартирах використовують погоднікі — барометри. У них входить термометр, барометр, гідрометр. Найточнішими приладами для вимірювання вологості в квартирі є цифрові гідрометри. Вони зручні тим, що в будь-який час можна подивитися свідчення не здійснюючи жодних додаткових маніпуляцій, як при користуванні психрометром. Дані такого гідрометрії зрозумілі і дітям і людям пенсійного віку.

 • . 6

  У кожній квартирі бажано мати побутової гідрометр. За допомогою інформації на ньому можна регулювати вологість або збільшуючи, або зменшуючи її. Результат не тільки сприятливо відбитися на здоров’ї тих, хто живе в цій квартирі, але і дозволить довше зберігати меблі і речі.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :