Як пережити смерть батька: психологічні рекомендації

як пережити смерть батька: психологічні рекомендації

Вам знадобиться
 • Папір
 • Ручка
Інструкція
 • . 1

  Смерть приходить несподівано, навіть якщо людина довго хворіла і до його кончину морально готувалися. А загибель батька в будь-якому віці, це глибоке горе, якого не можна уникнути. Його можна тільки пережити з найменшими втратами для психологічного стану. Щоб справитися з цим переживанням, необхідно дотримуватися порад психологів, які призводять дієві варіанти того, як полегшити біль від втрати.

 • . 2

  Перша рекомендація, як пережити смерть батька, полягає в усвідомленні того, що відхід батьків — природний процес. Вони повинні вмирати раніше, ніж діти і це частина циклу життя, з якому не можна боротися. Цей прийом дозволяє подолати почуття провини, яке часто супроводжує втрату і терзає осиротілих. Вони вважають, що могли б запобігти трагедії, хоча це неможливо.

 • . 3

  Після смерті людини, вже неможливо звичайним способом вирішити завдання, як налагодити стосунки з батьком. Але фахівці допоможуть впоратися із завданням, як полегшити душу і примиритися з пішли людиною. Для того, щоб звернутися до батька після його смерті, рекомендують написати лист, в якому висловлюється все, що накопичилося. Цей спосіб допомагає поставити «крапку», позбутися відчуття недомовленості у відносинах з близькою людиною.

 • . 4

  У тому випадку, якщо батько помирає в молодому віці, виникає питання, як виховати дитину без батька. По-перше, необхідно повідомити про його відхід дитині. Брехня (тато поїхав) нічого очікувати хорошим варіантом. Малюк також повинен брати участь у переживанні горя, йому потрібно прийняти втрату, адже дитина буде розуміти, що щось сталося з поведінки дорослих. Для дошкільнят можна знайти пояснення, яке є їх розуміння (полетів на небо, став ангелом).

 • . 5

  Після смерті батька, вже не можна вирішити завдання, як поговорити з батьком. Але завжди можна поговорити з рідними людьми, його друзями, які знали його краще за всіх.

 • . 6

  Це створює відчуття, що батько все ще залишається на землі, залишивши свій слід у відносинах з оточуючими. Щоб переживати горе, потрібно говорити про Портер, згадувати людини не стримуючи своїх переживань. Потрібно розуміти, що кожен висловлює своє горе по-різному: заціпеніння, замкнутість — теж наслідок стресу.

 • . 7

  У деяких людей після спожи виникає гнів і думки, як помститися батькові. Ці переживання природні, адже людина покинув світ несподівано, залишив рідних одних, вони не розуміють, як жити і вести себе далі. Але тільки пройшовши через усі стадії горя від заперечення, до гніву і прийняттю втрати, можна говорити про те, що смерть людини «відпрацьована».

 • . 8

  Не можна чинити опір горю — йти в роботу або робити вигляд, що нічого не сталося. Це може привести до важкої депресії і тривалому (на кілька років) стресового стану.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :