Як підгодувати півонії: дієві поради

як підгодувати півонії: дієві поради

Вам знадобиться
 • Півонія
 • Карбамід
 • Мінерали
Інструкція
 • . 1

  Щоб півонії краще росли і радували гарними квітами, слід проводити три або чотири підгодівлі протягом вегетативного періоду. Якщо посадка півоній була зроблена правильно, то два роки рослина не потребує додаткових мінералах. Але так як саме в цей період активно формуються корені півоній, то в перший рік треба провести позакореневе підживлення. Для цього знадобиться карбамід і таблетки мікроелементів. До тогокак підгодувати півонії, треба також запастися спеціальним обприскувачем, який можна придбати в господарському магазині. Підживлення проводять раз на десять днів або на два тижні вранці або ввечері. Для проведення першої підгодівлі треба приготувати водний розчин карбаміду. На 10 літів води достатньо 40 грам добрива. Для обприскування деяких сортів півоній дозу можна збільшити до 55 грам. Так як розмножуються півонії в основному за допомогою посадки насіння, а насіння виростають тільки на другий рік, то саме в цей час і слід проводити першу підгодівлю.

 • . 2

  Для другої підгодівлі розчин готується аналогічно, але в нього додаються мікроелементи — достатньо буде однієї таблетки. Час другого обприскування півоній може варіюватися залежно від сорту. Наприклад, так як садити деревоподібна півонія прийнято в серпні, його краще підгодовувати на самому початку весни; молочноцветковий півонії можна підгодовувати пізніше і т. д. Майже всі півонії садять в кінці літа — початку осені. Тому й різниця в термінах підгодівлі не дуже велика. Для третьої підгодівлі знадобляться тільки мікроелементи в співвідношенні 1 таблетка на 10 літрів води. Деякі садівники вирощують півонії не для краси: з них готується настоянка півонії як приймати її і з якою метою? Це прекрасний заспокійливий засіб. Але якщо півонія вирощується для приготування лікарського засобу, то добрива для них вибирають виключно за принципом безпеки для здоров’я людини, тому що містяться в ньому речовини можуть накопичуватися в пелюстках рослини.

 • . 3

  Період активного цвітіння півоній припадає на третій рік після посадки. Це оптимальний час для мінеральної підгодівлі. Якщо кущі вирішено пересадити, то краще зробити це до підгодівлі, поки вони ще маленькі, так як правильно пересадити півонії досить складно: ця квітка взагалі не любить зміни грунту, він може протягом багатьох десятиліть прекрасно рости і розвиватися на одному місці за умови достатньої родючості грунту. Щоб рослина могла отримувати всі необхідні речовини з землі, його слід поливати азотно-калієвим добривом (мінерали беруться в рівних пропорціях). Розчин для другої підгодівлі повинен містити азот, калій і фосфор (вони покращують якість квіток), а втретє півонії підгодовують калієм і фосфором для отримання великих бруньок відновлення для рясного цвітіння в наступному сезоні.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :