Як підготуватися до переговорів?

як підготуватися до переговорів?

Вам знадобиться
 • Місце проведення переговорів
 • Аналіз питань
 • Документи та матеріали
 • Репетиція промови
Інструкція
 • . 1

  Місце проведення. Щоб виграти переговори, потрібно ретельно до них підготуватися, врахувавши навіть незначні нюанси. На успіх проведення переговорів впливає місце їх проведення. Найкраще проводити їх у власному офісі, цілком підійде і нейтральна територія, так можна буде створити невимушену обстановку, в якій кожен з учасників буде почувати себе вільно.

 • . 2

  Аналіз питань. Розмірковуючи над тим як підготуватися до переговорів, слід проаналізувати питання, які будуть обговорюватися в ході них. Необхідно визначити цілі, завдання і варіанти бажаного результату. Якщо переговори будуть проходити в складі делегації, то слід заздалегідь розподілити завдання для кожного учасника, щоб в опонента не залишилося жодного аргументу проти.

 • . 3

  Час. Знамениті бізнесмени на запитання про те, як виграти переговори, радять вибрати правильний час їх проведення. Не рекомендується призначати важливі переговори на ранок понеділка чи вечір п’ятниці, оскільки зазвичай початок і кінець робочого тижня дуже насичені подіями, а це не найкращий час, оскільки учасники будуть зосереджені зовсім на інших речах. Краще призначити переговори на середину тижня, тоді вони пройдуть набагато успішніше.

 • . 4

  Підготовка документів і матеріалів. Щоб зустріч пройшла успішно, слід, перед тим як вести переговори з клієнтом підготувати наочні матеріали і документи, які можуть знадобитися в ході їх проведення. Причому вручити їх другій стороні необхідно заздалегідь, щоб вона змогла з ними ознайомитися. Якщо такої можливості немає, то можна роздати всі матеріали безпосередньо на переговорах і дати учасникам час на їх вивчення.

 • . 5

  Репетиція. Якщо учасники переговорів живуть у різних країнах, то можна провести їх і по телефон. Тільки перед тим як вести переговори по телефону, рекомендується ретельно відрепетирувати свою промову, щоб справити на свого опонента хороше враження. Оскільки по телефону буде неможливо побачити його реакцію на ті чи інші пропозиції, то потрібно заздалегідь визначитися зі своєю переговорною позицією та опрацювати можливі заперечення. А перед тим, як почати переговори, слід спочатку розтопити лід, поговоривши про щось нейтральному, щоб думки обов’язково збіглися, і тільки після цього вже переходити безпосередньо до суті справи і викладати факти. Успіх переговорів багато в чому залежить від підготовки до них, тому не потрібно шкодувати на це часу і сил, тоді вдасться вийти переможцем.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :