Як підготуватися до узі органів малого таза?

як підготуватися до узі органів малого таза?

Вам знадобиться
 • Еспумізан
 • Норгалакс
Інструкція
 • . 1

  Ультразвукове дослідження — вельми інформативно і доступно. Воно дозволяє виявляти різні захворювання на ранніх стадіях і оцінювати ефективність ходу лікування в динаміці. Цим методом досліджуються органи черевної порожнини, щитовидної залози, нирок, молочних залоз, плода при вагітності, судин і серця, тазостегнові суглоби у новонароджених. За допомогою ультразвуку можливо оцінити стан таких органів малого тазу: у жінок це — сечовий міхур, матка, шийка матки, яєчники, фаллопієві труби, у чоловіків — так само як і у жінок сечовий міхур, ще передміхурова залоза і насіннєвий бульбашку. Для того, щоб зробити якісне інформативне дослідження, слід знати, як підготуватися до узі малого таза правильно.

 • . 2

  Слід врахувати, що узі органів малого таза буває трьох видів, залежно від способу проведення дослідження: трансабдомінальне — проводиться через черевну стінку, трансректальное — через пряму кишку, трансвагинальное — через піхву. Відповідно, будуть деякі відмінності в тому як провести підготовку до узі. Але, в будь-якому випадку, на якість дослідження впливає наявність в кишечнику газів і повітря. Щоб уникнути надмірного розтягнення кишечника газами рекомендується за 2 дні до обстеження почати прийом Еспумізану (по 1 капсулі 3 рази на день), з їжі рекомендується виключити продукти, які містять грубу клітковину і важко перетравлюються .

 • . 3

  Якщо має дослідження трансабдомінальним способом, то підготовка до узі органів малого таза полягатиме в тому, щоб за годину-півтори до початку процедури випити 5 — 7 склянок води без газу. Таким чином сечовий міхур наповниться і витіснить петлі кишечника вище з малого таза. Завдяки цьому вийде чітке зображення досліджуваних органів. Якщо у людини перед обстеженням був запор, то це може знизити ефективність узі. Бажано напередодні ввечері очистити кишечник за допомогою очисної клізми або проносних свічок.

 • . 4

  Для вивчення стан простати знадобиться проведення трансректального узі малого таза. Як підготуватися до нього — за 1 — 2 години необхідно очистити пряму кишку за допомогою клізми. Можна використовувати звичайну клізму з водою, можна спеціальну лікарську клізму Норгалакс. Після введення Норгалакс в пряму кишку протягом 15 — 30 хвилин відбувається очищення кишечника. Перед початком проведення узі необхідно попередити лікаря, якщо є алергічні реакції на латекс, який використовують в якості захисної насадки на датчик приладу. Якщо проведення узі простати призначено разом з її біопсією, то напередодні необхідно прийняти антибіотик, призначений лікарем.

 • . 5

  Для жінок застосовується трансвагинальное узі органів малого таза. Як підготуватися до внутрівагінальной дослідженню — треба спорожнити сечовий міхур і бажано не приймати ніяких рідин за 2 — 3 години до процедури. Необхідно попередити лікаря про непереносимість латексу, так так на датчик апарату узі надаватися захисна латексна насадка. Перед тим як записуватися на трансвагинальное узі, жінці слід перевірити свій календар критичних днів, так як під час менструальних днів таке дослідження не проводиться. Для профілактичного огляду ультразвукове дослідження необхідно робити один раз на рік.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :