Як підготуватися до узі жовчного міхура?

як підготуватися до узі жовчного міхура?

Вам знадобиться
 • Еспумізан
 • Препарати, що містять ферменти
 • Відвар ромашки
Інструкція
 • . 1

  Сучасні прилади для ультразвукових досліджень є точними і інформативними. Вони дозволяють уникнути променеве навантаження в порівнянні з ренгтеновскімі методами і широко застосовуються також для дітей та вагітних жінок. Ультразвуковий метод дослідження органів черевної порожнини дозволяє оцінити становище органів в черевній порожнині, їх стан, виявити ознаки запального процесу, новоутворень різного характеру, конкрементів в жовчовивідної системі. У дослідження органів черевної порожнини входить огляд печінки, її розмірів і щільності, жовчного міхура і проток, підшлункової залози, селезінки. Якщо людину турбують дискомфорт у правому підребер’ї, порушення стільця, неприємний гіркий смак у роті, то для правильної постановки діагнозу лікар зазвичай призначає проведення узі жовчного міхура. Як підготуватися до цього дослідження варто поцікавитися заздалегідь, так як якісна підготовка до узі займає 2 — 3 дня.

 • . 2

  Такий термін пов’язаний з тим, що знаходяться в черевній порожнині петлі кишечника заважають хорошому огляду жовчного міхура, особливо в тому випадку, коли людина страждає метеоризмом (підвищеним газоутворенням). Гази, що знаходяться в кишечнику, роздмухують його і заважають оцінити стан органів черевної порожнини. Щоб уникнути зайвого газоутворення в кишечнику за два дні до проведення узі черевної порожнини слід дотримуватися нескладної дієти: виключити продукти які важко перетравлюються і сприяють утворенню газів в кишечнику (капуста, редька, редис, квасоля, горох, чорний житній хліб, молоко, кисломолочні продукти, фрукти), газовану воду і напої з газом. Можна їсти відварене м’ясо, нежирну рибу, гречану, вівсяну крупи, рис, макаронні вироби, сир. Для поліпшення перетравлювання їжі за кілька днів можна приймати препарати, що містять ферменти: креон, мезим, панкреатин, панзинорм та ін При сильно вираженому метеоризмі можна за кілька днів почати прийом препарату Еспумізан по 2 капсули 3 рази на день. Так само може бути рекомендований відвар квіток ромашки по пів-склянки тричі на день. У разі тривалого запору, лікарі радять очищення кишечника напередодні. У день дослідження також бажано спорожнити кишечник.

 • . 3

  Останній прийом їжі напередодні повинен бути не дуже щільним не пізніше, 17 — 18 годин. У день дослідження не рекомендується навіть прийом води, так як це може спотворити картину. У невідкладних випадках, з гострим болем готуватися до узі не треба, його проведуть без підготовки. Якщо в один день призначено узі черевної порожнини і езофагогастроскопія, то перше дослідження роблять ультразвукове. Робити узі безпосередньо після езофагогастроскопіі не рекомендується, так як результати можуть бути сильно спотворені. Також, якщо проводилося рентгенологічне дослідження шлунка і кишечника з використанням контрастної речовини, то перед узі слід почекати кілька днів — залишки контрасту можуть дати хибний результат дослідження. Періодичні ультразвукові дослідження жовчного міхура і проток необхідно проводити, якщо вже поставлений діагноз холецистит хронічний або гострий, жовчнокам’яна хвороба, пухлина доброякісна чи злоякісна, поліпоз, після проведених операцій на жовчних шляхах і з видалення жовчного міхура.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :