Як підключити розетку: докладна інструкція

як підключити розетку: докладна інструкція

Вам знадобиться
 • Провести знеструмлення робочого місця
 • Вилучити стару розетку
 • Підключити нову розетку
Інструкція
 • . 1

  Проводячи ремонт своїми руками, варто пам’ятати, що існують види робіт, які можна зробити погано, але особливої шкоди це не принесе, а є області, помилка в яких може привести до серйозних наслідків. Особливо уважно необхідно ставитися до робіт з розподільним щитом, наприклад, при заміні автоматів і установці розеток, правильний монтаж яких є гарантом електробезпеки вдома.

 • . 2

  Знати, як підключити розетку в цілому, недостатньо для самостійного монтажу, варто ще звернути увагу на декілька важливих аспектів. По-перше, розетки бувають різного призначення. Телевізор, комп’ютер, кондиціонер, пральна машина або бойлер при правильному підході зажадають спеціалізованих розеток, виведених в окремий автомат. По-друге, розетки можуть розташовуватися як по одній, так і по блоками, на кожну кімнату передбачено певну кількість розеток (від двох до п’яти зазвичай), підключення яких, як правило, відбувається послідовно.

 • . 3

  Перед тим як зробити розетку, необхідно здійснити набір необхідних підготовчих робіт. Спочатку потрібно визначитися, до якого автоматичного вимикача буде ставитися розетка або група розеток. Потім провести роботи з прокладання проводу. Після цього вибрати, виходячи з наявної необхідності, план розташування в кімнаті стаціонарних приладів, оптимальне місце розташування розетки. Підібрати тип розетки з тим рівнем захисту IP, який необхідний. Забезпечивши всі необхідні приготування перед тим, як встановити розетку, можна бути впевненим у тому, що більшість можливих ризиків і помилок самостійного монтажу пройдені. Далі можна переходити безпосередньо до установки розетки.

 • . 4

  Щоб правильно підключити розетку, необхідно слідувати в порядку наведеної нижче інструкції. Перше і найважливіше — необхідно провести відключення автомата або викрутити пробки в розподільному щиті. Потім переконатися, за допомогою індикатора, покажчика напруги або мультімерта у відсутності напруги. У разі заміни старої розетки на нову — акуратно вилучити стару коробку і відокремити її від дротів. Провести зачистку дроти. Провід з подвійною ізоляцією позбавляють від зовнішнього шару ізоляції на 10 — 15 см, у одинарного дроти можна призвести відділення жив на довжині 10 — 15 см один від одного. Перед тим як підключити телефонну розетку, варто пам’ятати про те, що в стандартних телефонних коробках дроти йдуть до контактів 3 — 4.

 • . 5

  Далі необхідно провести підключення проводу до розетки. Спершу проводиться зачистка ізоляції ( 5 — 10 мм) струмопровідних жил. Оголені дроти проводяться на клеми і затягуються гвинтом, дроти можна просто завести і перетягнути гвинтом, не забуваючи про те, що тиснути надто сильно не варто — є ризик перетиснути провід. Є також варіант, при якому дроти охоплюють клему кільцем в 5 — 8 мм, він більш надійний з точки зору нагріву пристрою. Необхідно зробити кріплення розетки з підключеними проводами в підрозетник, встановлюється спершу робоча частина. При монтажі потрібно постаратися уникнути перекосів і встановлювати пристрій врівень зі стіною. Після затягування гвинтів фіксуючих лапок розетка виявиться зафіксована в підрозетники. У кінцевому етапі необхідно провести монтаж кришки, допустимим чином (гвинти, фіксатори) з’єднавши її з робочою частиною розетки.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :