Як підключити розетку із заземленням?

як підключити розетку із заземленням ?

Вам знадобиться
 • Розетка євростандарту
 • Ізолента
 • Плоскогубці
 • Викрутка
Інструкція
 • . 1

  Підключення елементів електропроводки до електричних мереж — справа не з безпечних. Це справа краще довірити фахівцям. Але, якщо ж виникла гостра необхідність в підключенні розетки самому, то нижче описані основні дії. У першу чергу, необхідно визначити тип мереж в будинку. Якщо в будинку передбачена мережа із захисним заземленням (її також називають захисним занулением), то тоді актуальність і доцільність підключення розетки із заземленням очевидна, оскільки «захисна земля» зуміє захистити людину від ураження електричним струмом. Щоб зрозуміти, як підключити розетку, потрібно ще представляти розташування проводки в стінах будинку і, що дуже важливо — відрізняти фазний провід від інших.

 • . 2

  Отже, в першу чергу, необхідно знайти фазний провід, робочий «нуль» і захисний «нуль» («землю»). Зазвичай фазний провід має ізоляцію чорного або коричневого кольору, робочий «нуль» — синього, захисний — жовто-зеленого. Також, можна за допомогою викрутки з індикатором зрозуміти, який дріт є фазним. При додатку викрутки з індикатором до проводу, що має потенціал (напруга), індикаторна лампа загориться червоним кольором. Дуже важливо, що ні в якому разі не можна братися за два проводи одночасно за умови, що автомат живлення не вимкнено.

 • . 3

  Після того, як була визначена «фаза», можна далі зрозуміти, як підключити розетку із заземленням. Перший, і, мабуть, найважливіший крок — знеструмити приміщення. Далі, береться розетка євростандарту (з «рогами» між отворами розетки) і кріпиться до стіни. Тут два варіанти: перший варіант — розетка топиться в стіні, тобто колись потрібно проштробити отвір з необхідним діаметром; другий варіант — розетка просто за допомогою саморізів кріпиться до стіни. Після установки розетки до стіни необхідно рознести дроти таким чином, щоб не було перехлестов цих провідників між собою. Провід розносяться просто — фазний провід в одне з будь-яких отворів розетки, робочий «нуль» — у другий отвір. Провід заземлення кріпиться до «рогам» розетки.

 • . 4

  Після того, як дроти будуть прикріплені до розетки, необхідно ізолювати оголені частини проводів (це обов’язково). У підсумку можна досить за короткий період часу зрозуміти, як підключити розетку із заземленням і зробити це самому, але обов’язково строго слідувати і виконувати техніку безпеки.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :