Як підрахувати хлібні одиниці?

як підрахувати хлібні одиниці?

Вам знадобиться
 • Таблиця хлібних одиниць
 • Заходи ваги і об’єму
 • Знання
Інструкція
 • . 1

  Система хлібних одиниць допомагає контролювати прийняту їжу так, щоб кількість вуглеводів в ній було фізіологічно прийнятним. Хлібна одиниця позначає таку кількість їжі, яка містить близько 11 г чистих вуглеводів. Після прийому 1 ХЕ цукор в крові піднімається, в середньому, на 1, 7 ммоль / л. Щоб компенсувати таку кількість цукру в крові потрібно зазвичай інсуліну 2 ОД, але може знадобитися навіть 4 (залежить від індивідуальних особливостей).

 • . 2

  У таблицю хлібних одиниць входять різноманітні злаки, крупи і все борошняне, також жідкомолочние продукти, фрукти і солодкі, крохмалисті овочі і чисті вуглеводи — вказано, яке кількість цього продукту містить 1 ХЕ . Маючи таку таблицю під рукою дуже просто вести здоровий спосіб життя навіть при грізному діагнозі «діабет». Та й без проблем зі здоров’ям ця система дозволить завжди залишатися струнким і здоровим.

 • . 3

  Продукти, в яких вуглеводів менше 5 г / 100 зазвичай в розрахунок не беруться, щоб підняти такий їжею цукру в організмі потрібно з’їсти 200 і більше грам. Це баклажани, кабачки, щавель, редис, огірки, капуста, салат та ін Отже, як підрахувати хлібні одиниці? Виходять з того, що 1 ХЕ містить близько 125 ккал, а добова норма калорійності звичайної людини 2000 — 3500 ккал. Одержуваних вуглеводів має бути до 55% від надійшла їжі, то потрібно в добу вживати не більше 9 — 20 ХЕ.

 • . 4

  Якщо є проблеми із зайвою вагою, прагнемо до 9 ХЕ за добу, якщо проблема не істотна, то допустимо і 20. За один повноцінний прийом їжі в організм має надійти до 7 ХЕ, тому що відразу можна ввести не більше 14 ОД короткого інсуліну, а у більшості людей на розщеплення ХЕ потрібно близько 2 ОД інсуліну. Краще 20 одиниць розподілити так: 7 — 5 на сніданок — вечеря, а решта на перекушування.

 • . 5

  Якщо ви вживаєте готовий продукт, зверніть увагу на етикетку, де вказано кількість вуглеводів в 100 г порції. Ділите на 11 і отримуєте кількість ХЕ. Щоб навчиться, як порахувати хлібні одиниці, потрібно написати зразкове меню на один прийом їжі. Далі взяти кожен компонент і вирахувати кількість ХЕ, якщо ви входите в потрібні 5 — 7, можете вважати такий раціон відповідним. Якщо виходить більше, варто зменшити порцію або замінити високоуглеводние продукти на містять менше вуглеводів.

 • . 6

  Розглянемо такий сніданок: смачна яєчня з парочки яєць ( 1 шт. — 1 ХО), шматочок білого хліба ( 20 г або один шматок — 1 ХО), 200 г стакан молока ( 1 стакан — 1 ХО), шматочок торта ( 100 г — 3 ХО). Вийшло 7 ХЕ, але сніданок хоч і не найкорисніший, та й не самий ситний, але допустимий. Щоб зменшити ХЕ, можна зробити яєчню з білків ( 5 шт. — 1 ХО), замінити хліб на чорний ( 35 г — 1 ХЕ) , додати капустяний салат з рослинним маслом ( 350 г — 1 ХЕ, тому невелику порцію салату можна і не враховувати), тортик замінити на крекери ( 15 г — 1 ХО).

 • . 7

  Виходить близько 4 ХЕ, а за обсягом, користь і швидкості засвоювання такий сніданок буде раціональніше. Якщо готувати більш складні страви, потрібно просто розкласти їх на складові компоненти і порахувати, яку порцію можна з’їсти. Так, млинчики складаються з борошна, молока, яєць, цукру. У середньому виходить 1 млинець і 1 оладки — 1 ХЕ. Щоб зменшити вміст ХЕ не покладете цукор і масло вершкове в тісто (можна взяти фруктозу, цукрозамінник), замість білого борошна візьміть сіру, їжте його сиром і шматочків фруктів, а не поливаючи варенням і медом.

 • . 8

  Вийде на 1 ХЕ вже два невеликих млинчика. Так можна регулювати весь раціон, дозволяючи собі абсолютно всі продукти, але регулюючи розмір порції: чим більше ХЕ у вихідних продуктах, тим менше повинна бути порція. Їсти можна і потрібно все, просто деякі продукти використовувати якомога рідше, адже 1 ложка цукру за ХЕ прирівнюється в 350 г салату з цвітної капусти, але салат наситить на половину дня, а солодкий смак цукру з чаєм зникне через хвилину, практично миттєво підняв цукор у крові. Успішного підрахунку та смачної їжі!

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :