Як писати виклад з елементами твору?

як писати виклад з елементами твори?

Вам знадобиться
 • Аркуш паперу
 • Ручка
 • Уважність до деталей
 • Зосередженість на поставленому завданні
Інструкція
 • . 1

  Виклад з елементами твори потребують від учня не тільки вміння запам’ятовувати і відтворювати інформацію, а й висловлювати власні думки про почуте тексті. Здатність аналізувати і творчо осмислювати інформацію — вміння, яке знадобиться в житті будь-якій людині. Перший крок на шляху до цього — виконання таких вправ, як виклад, твір або суміщення цих двох завдань. До того ж виклад-твір прекрасно тренує логічну пам’ять.

 • . 2

  Перш за все потрібно налаштуватися на виконання завдання, зосередитися конкретно на ньому, не відволікаючись на зовнішні подразники. Варто приготувати аркуш паперу і ручку, на якій належить робити позначки по ходу прослуховування тексту. Також ті, у кого виникає питання, як підготуватися до викладу, можуть звернути увагу на заголовок тексту. Він вже налаштовує на певну тему і служить підказкою.

 • . 3

  Зазвичай вчитель читає текст два рази. У процесі уважного прослуховування потрібно звертати увагу на те, з якими інтонаціями вимовляють фрази. Це допоможе розбити масив тексту на смислові блоки. Зазвичай між абзацами роблять паузу трохи довше. А кожен з них несе певну закінчену думку. Можна записувати перші слова кожного абзацу, так легше буде надалі зорієнтуватися. Після того, як текст прослуханий один раз, краще відразу скласти план, вказуючи на ключові моменти. Друге прослуховування допоможе доповнити цей план деталями. У деяких виникає утруднення, на що звернути увагу при написанні викладу. Найкраще запам’ятовувати місце дії, імена героїв, важливі події, фрази, що мають вирішальне значення і впливають на сюжет. Також має значення стиль автора тексту, адже виклад потрібно постаратися написати в тому ж ключі. Варто кілька разів прочитати ключові фрази і поступово згадувати упущені деталі, спираючись на логіку. Це дасть більший ефект, ніж спроби заучувати механічно або встигати все записувати за вчителем.

 • . 4

  Як писати виклад, школярі зазвичай знають, і його написання не доставляє особливих труднощів. Якоюсь мірою це всього лише переказ почутого тексту з максимальним наближенням до стилю автора. Але от як писати переказ з елементами твори, для багатьох не зовсім зрозуміло. Адже це і не твір, де потрібно писати власні думки на задану тему. У творі-викладі потрібно органічно вплести ці самі думки в загальну канву тексту. Тобто, це можуть бути роздуми з приводу вчинків персонажів, висновки щодо проблеми, порушеної автором. Варто для початку оформити завдання на чернетці, гарненько його продумати, а після вже писати в чистовику.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :