Як писати характеристику на студента-практиканта?

як писати характеристику на студента -практиканта?

Вам знадобиться
 • Аркуш паперу
 • Реквізити організації
 • Ручка
 • Друк організації
Інструкція
 • . 1

  Досить часто, працюючи на виробництві чи в організації, виникають ситуації, коли до одного з робітників або співробітників закріплюють студента-практиканта. Це робиться не тільки для того, щоб даний студент відпрацював практику, а й, щоб він набрався досвіду в роботі, навчання якої ведеться в його установі, дізнався про професію щось нове і почав мислити більш продуктивно при вирішенні типових завдань і нестандартних ситуацій. Відпрацювавши практику і виконавши своє завдання студенту необхідно виписати характеристику, яку якраз і пише той співробітник або робочий, який курирував його практику на підприємстві чи організації.

 • . 2

  Однак це входить в його обов’язки і написати характеристику на студента буде необхідно саме йому. Отже, буде важливо розглянути даний процес і зупинитися на головних моментах. У першу чергу, якщо підприємство чи організація має власні бланки для документів, то необхідно обзавестися даними бланком. Саме на ньому і буде писатися характеристика. Однак досить часто підприємства не вважають за необхідне друкувати такі бланки, в даному випадку потрібно буде вказати на самому початку характеристики реквізити підприємства, до яких відноситься не тільки його найменування або юридичну адресу, а й телефони, електронна пошта і банківські дані.

 • . 3

  Написавши шапку для документа, необхідно нижче неї вказати студента-практиканта, тобто, людини, який проходив практику і якому дана характеристика буде видана. До того ж, крім студента, перш ніж написати характеристику на практиканта, потрібно вказати термін проходження ним практики, коли вона почалася і коли закінчилася, а також підрозділ або відділ, в якому проводилася. На даному етапі характеристика тільки буде починатися, вірніше, починатися її основна частина, в якій і буде описані дії та участь у роботі студента. Для цього, найбільш ясним тоном необхідно перерахувати всі завдання, які видавалися студенту і з якими він впорався, його особисту участь у всіх видах робіт у якості повноцінного фахівця або помічника і подібне.

 • . 4

  Тобто, основна частина характеристики якраз і описує всі дії студента за час практики. Важливо буде відзначити, проходження практики, зазвичай, є практично роботою, так як займає той же час (або трохи меншу) і виконуються ті ж дії (в меншому обсязі). Таким чином, характеристика повинна відображати, наскільки справляється практикант з поставленими завданнями і роботою фахівця, тобто, до якої міри він освоїв знання, що викладаються і може їх застосовувати на практиці. Не менш важливо буде описати в основному розділі характеристики якості самого практиканта, не тільки професійні, але особисті, у тому числі, ставлення роботі.

 • . 5

  Тобто, наскільки старанно він її виконує, чи проявляє ініціативу і які наслідки його дії приносять відносно роботи. Так як це може бути не обов’язково підприємство, а, припустимо, школа, то слід розглянути можливість опису впливу на колектив, ставлення до інших людей і адаптацію до нового оточення. Тобто, якщо буде потрібно характеристика на студента проходив, практику в школі або подібному закладі, де робота проводитися в колективі і з людьми, необхідно описати ставлення практиканта до них і як швидко він може змінити думку про себе незнайомих людей.

 • . 6

  Після основної частини характеристики буде необхідно підвести підсумки практики. Для цього описуються досягнення, виконані завдання, проведена робота і виставляється оцінка не за конкретну роботу, а за весь період практики. Після підбиття підсумку документ необхідно підписати власноручно, вказавши свою посаду, ПІБ та контактні дані. Підтверджується даний документ печаткою організації. Слід також враховувати, що у разі, коли керівником є інша особа, тобто, керівником відділу або сектору, то знадобитися підтвердити дану характеристику і у нього, а саме, віддати її йому на підпис.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :