Як писати заяву директору школи?

як писати заяву директору школи?

Вам знадобиться
 • Папір
 • Ручка
 • Довідник шкіл
Інструкція
 • . 1

  Стандартна форма письмового звернення до посадової особи, прийнята в діловодстві, включає заповнення «шапки». У правому верхньому куті необхідно вказати повне найменування посади адресата (директор, виконуючий обов’язки директора, інше), навчального закладу і Ф. І. О. посадової особи в давальному відмінку. Всю інформацію можна отримати з довідника шкіл.

 • . 2

  Структура документа — стовпчик, коми не використовуються, посада, назва школи та Ф. І. О. пишуться з нового рядка. Обов’язковим реквізитом офіційного документа є найменування адресанта. У продовження «шапки» необхідно вказати свої дані в родовому відмінку: Ф. І. О., адресу місця проживання та контактний телефон. Найменування документа пишеться з нового рядка по центру аркуша з маленької літери. Після слова «заява» ставиться крапка.

 • . 3

  Формулювання прохання — найвідповідальніша частина документа, при складанні якої необхідно врахувати, як писати заяву директору школи з дотриманням офіційно-ділового стилю. Формально зміст заяви може бути будь-яким, допускаються і малюнки, і вірші, і жаргонні слова. Проте ефективність такого звернення буде нікчемною, так як посадовій особі необхідно буде прочитати ліричні відступи і самостійно визначити суть прохання. Тому при викладі основного тексту рекомендується дотримуватися офіційно-діловий стиль: точно, ясно, в нейтральному тоні, коротко і лаконічно висловлювати суть звернення.

 • . 4

  Аргументація не є обов’язковим реквізитом документа, але рекомендується якщо в заяві присутній юридичний аналіз чи мова йде про відновлення порушених прав дитини. Залучати юриста не обов’язково, досить згадати в цілому про чинному законодавстві і звернути увагу чиновника на законність вимог. Якщо в змісті документа описується конкретна юридична проблема, то перед тим як написати листа директору школи необхідно знайти потрібну формулювання, а ще краще — правову норму і вказати в документі.

 • . 5

  Обов’язковий реквізит письмового звернення до посадової особи — дата, підпис, розшифровка. Вся інформація розміщується в одному рядку: зліва — дата, підпис і розшифровка — справа. «Жива» підпис заявника — обов’язкова вимога закону до складання будь-яких заяв, використання факсиміле (відбитка) і ксерокопії неприпустимо.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :