Як писати заяву на відпустку?

як писати заяву на відпустку ?

Вам знадобиться
 • Заява
 • Відпустка
 • Начальник
 • Директор
Інструкція
 • . 1

  Перед тим, як написати заяву на відпустку, згідно Трудовому Кодексу Російської Федерації потрібно, щоб пройшло не менше 6 місяців з моменту початку роботи. Крім того, потрібно визначитися з датами відпустки, з тією країною, де буде проходить відпустку, з колективом, з яким планується поїздка у відпустку. Звичайно ж, краще всі ці питання вирішити якомога раніше, і повідомити свого керівника заздалегідь. У деяких організаціях, особливо в державних, взагалі складається графік відпусток на рік вперед.

 • . 2

  Отже, якщо дотримані терміни по ТК РФ, і якщо дати відпустки намічені, то потрібно задуматися над тим, як писати заяву на відпустку. Безумовно, перше що приходить на думку — це подивитися в інтернеті якісь приклади заяв на відпустку. Але саме вірне рішення — це запитати у відділі кадрів своєї організації про те, як пишеться заява на відпустку, тобто потрібно дізнатися на чиє ім’я писати його, хто повинен узгоджувати і пр. Крім того, воно все одно пройде через відділ кадрів, тому потрібно щоб вони його подивилися і перевірили заздалегідь.

 • . 3

  Також у відділі кадрів кожній організації є зразки всіх можливих документів, у тому числі такого, як зразок заяви на відпустку. Незважаючи на те, що, з одного боку, всі заяви на відпустки однакові, з іншого — вони можуть мати відмінності. Зазвичай заяву на відпустку пишеться на ім’я директора організації, безпосередньо від самого співробітника організації. У деяких організаціях ще передбачається погодження документів у вигляді підпису на заяві від начальника відділу, в якому працює співробітник, або від начальника відділу кадрів, який фіксує всі заяви на відпустки від усіх співробітників, веде реєстр і взагалі повністю регулює процес відпусток.

 • . 4

  Заява на відпустку можна писати не пізніше, ніж за 2 тижні до його самого. Це знову ж регулюється ТК РФ, і зроблено для того, щоб за 2 тижня можна було передати справи колегам, а так само для того, щоб бухгалтерія могла провести розрахунок відпускних і виплатити до початку відпустки, адже гроші у відпустці обов’язково знадобляться . Але, звичайно, заяву краще написати за 1 — 2 місяці, щоб точно знати, що його не відкличуть, і щоб наперед не тільки домовитися з друзями, з якими буде відпустка, а й попередити керівництво про те , що планується відпустку. Усно повідомити про відпустку краще взагалі за 3 — 4 місяці, і забронювати за собою необхідні дати для відпустки, щоб колеги могли підлаштуватися і вибрати інші дати для відпустки.

 • . 5

  В принципі, написати заяву — це не складно, все одно доведеться з цим зіткнутися всім, як мінімум 1 раз на рік, а буває і 2 і 3 рази. Необхідно пам’ятати, що щорічна оплачувана відпустка, передбачена ТК РФ, розрахований на 28 днів у році, таким чином, можна вибирати відпустку в будь-які дати і ділити його практично будь-яким чином. Однак потрібно знати, що один з відпусткою повинен бути не менше 14 днів, це знову ж регулюється законодавством РФ, але якщо один відпустку не менше 14 днів, то от всі інші — це на розсуд самого співробітника, і тут то обмежень немає. Між відпустками інтервал може бути будь-який, регулювання даних інтервалом не передбачено, але, як показує практика, всі намагаються брати 1 відпустку влітку, зазвичай на 2 — 3 тижня, а що залишилися дні використовувати в Протягом року для особистих цілей.

 • . 6

  Крім щорічної оплачуваної відпустки існує ще й відпустку без оплати, наприклад це може бути навчальну відпустку, якщо співробітнику необхідно відлучитися з роботи на пару днів для здачі будь-яких іспитів чи документів, пов’язаних з навчанням. Або дуже поширений відпустка — це відпустка за свій рахунок, коли з якихось причин, не виходить узгодити відпустку як щорічна оплачувана відпустка, і доводиться йти у відпустку за свій рахунок, таке ще буває, коли береш відпустку за 1 — 2 дні до його початку, і якщо начальство і йде на зустріч, то як правило це все оформляється, як відпустку за свій рахунок. Також є ще декретну відпустку, але він оплачується з соціального фонду в певному розмірі, виходячи з накопиченого стажу, і відноситься, звичайно, тільки до представників жіночої статі.

 • . 7

  Важливо ще пам’ятати, що якщо протягом року 28 днів, передбачених на відпустку, не було витрачено, то що залишилися дні не згорають, а переносяться на наступний рік . І наступного року кількість днів, проведених у відпустці, можна збільшити. І знову ж за розрахунком залишилися кількості неизрасходованного відпустки слід звернутися у відділ кадрів своєї організації. Таким чином, в процесі написання заяви на відпустку найголовніше — це визначитися з датами, заздалегідь попередити керівництво і погодити терміни і форму заяви з відділом кадрів своєї організації.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :