Як писати заяву на вступ? Заява на вступ до ВНЗ

як писати заяву на вступ ? заява на вступ до внз

Вам знадобиться
 • Результати ЄДІ з необхідних предметів
 • Паспорт
 • Документ про освіту державного зразка
 • 4 фотографії
 • Заява на вступ
Інструкція
 • . 1

  Питанням як вступити до ВНЗ, задається кожен випускник, який мріє про добру освіту і гідної професії. Для того, що б стати студентом необхідно в першу чергу визначиться з інститутом і з напрямком підготовки. Підійти до цього слід грунтовно, бажано за рік або за два. Обов’язково слід відвідати хоча б один раз День відкритих дверей обраного ВНЗ. Це дозволить познайомитися з ректором і деканатом, дізнатися про достоїнства навчального закладу, його нагороди, можливості подальшого працевлаштування випускників. Не зайвим буде і відвідування підготовчих курсів, організованих ВУЗом

 • . 2

  Після того, як майбутній студент визначився з ВУЗом і напрямом підготовки необхідно уважно вивчити правила прийому, і статистику надходять в минулому і позаминулому році, можливо на обраному напрямку буде потрібно здавати будь-які додаткові вступні випробування. Якщо ні, то можна починати готуватися до ЄДІ. Зараз високий бал, отриманий за іспити — гарантія успіху вступника. Якщо ж надія добре скласти іспити дуже слабка, а абітурієнт не має жодних пільг, варто уважніше розглянути можливість навчання за цільовим направленням. Для багатьох це єдиний шанс, що забезпечує вступ до ВНЗ.

 • . 3

  Наприкінці червня починають свою роботу приймальні комісії. Інформацію про документи необхідних для вступу і розклад роботи комісії можна побачити на офіційному сайті обраного інституту. У будь-якому випадку кожен абітурієнт, який бажає подати заяву на вступ зобов’язаний мати з собою паспорт або його копію, оригінал або копію документа про освіту державного зразка, 4 фотографії зазначеного зразка, документи, що підтверджують наявність пільг, якщо такі є і заява на вступ. Деякі навчальні заклад надають можливість подачі заяв в електронному вигляді, це особливо зручно для абітурієнтів, які живуть в іншому місті або за містом. Дуже часто організовуються також виїзні комісії.

 • . 4

  Перед тим, як подати заяву до ВНЗ необхідно грамотно його скласти. У обраного навчального закладу може бути своя форма написання заяви на вступ, у такому разі слід нею скористатися. Якщо ж ніякої форми не є заява пишуть в загальній формі. У верхньому правому куті альбомного листа пишуть того, до кого звертаються, тобто Ф. І. О. ректора інституту, його посада і повна назва ВНЗ. Далі після слова заяву, слід написати від свого повного імені прощення зарахувати до обраного навчального закладу. У заява обов’язково повинні бути вказані назва факультету та напрям підготовки, форма навчання (очна, заочна, платне або бюджет), паспортні дані абітурієнта, результати іспитів, інформація про пільги, якщо такі є.

 • . 5

  Нагадаємо, що за вказівку неправдивої інформації, особливо це стосується балів, отриманих за іспити, передбачено відповідальність. Чинним законодавством заборонено подавати документи більш, ніж до п’яти ВНЗ. Після того, як документи були подані, через кілька годин абітурієнт побачить своє ім’я в загальному списку подали заяви і зможе оцінити свої шанси на вступ до цього ВНЗ. Після чого залишається лише спостерігати за конкурсною ситуацією і чекати рішення приймальної комісії, перші накази про і зарахуванні публікують вже наприкінці липня. З ними можна ознайомитися і в будівлі самого інституту, і на його офіційному сайті. При вступі до вищого навчального заклад оформлення документів не завдасть жодного клопоту, просто слід заздалегідь ознайомитися з вимогами інституту. Для того, що б стати студентом необхідно в першу чергу прагнення до знань і бажання вчитися.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :