Як піти у декрет раніше 30 тижнів?

як піти у декрет раніше 30 тижнів?

Вам знадобиться
 • Передача планової дати
 • Переклад на легкий труд
 • Щорічна відпустка
 • Лікарняний
Інструкція
 • . 1

  30-й тиждень вагітності для багатьох жінок є довгоочікуваною через можливість піти у відпустку. Згідно із загальними правилами, жінка може піти в декрет за сімдесят днів до пологів. На два тижні раніше звільняються від роботи жінки, що виношують двійню. Але не кожна вагітна може легко допрацювати до відпустки. Багато борються з втомою, набряками, варикозом та іншими можливими супутниками даного стану. Тому доводиться шукати способи, як піти в декрет раніше 30 тижнів. Лікарняний по вагітності та пологах видається гінекологом жіночої консультації або приватної клініки, що спостерігає вагітну жінку. Можна спробувати домовитися з фахівцями і змінити дату останньої менструації, від якої розраховується плановий догляд в декрет. У приватній клініці зробити це простіше, проте більше ніж на два тижні термін навряд чи зрушиться.

 • . 2

  Можливо, з лікарем домовитися не вийде, так як в клініках досить сувора звітність. Тоді варто спробувати інші способи звільнення від роботи. Якщо трудова діяльність пов’язана з регулярними відрядженнями або здійснюється вахтовим способом, то жінці повинні запропонувати легшу роботу. Роботодавець зобов’язаний розглянути і задовольнити прохання вагітної про переведення на більш щадну трудову діяльність. У разі відсутності такої в організації жінку відпустять додому достроково. Якщо в організації не знайдеться вакансій, що виключають небезпечні для здоров’я впливу, то вагітна жінка також може бути повністю звільнена від роботи. При цьому збережеться і повна заробітна плата, і не доведеться утомливо чекати декретну відпустку.

 • . 3

  Можна взяти і звичайний оплачувану відпустку, якщо залишилися невикористані дні. Трудове законодавство дозволяє також жінці за її бажанням піти у щорічну відпустку до або після декрету, навіть якщо вона недавно влаштувалася на цю роботу. Таким чином, можна поєднати відпустки, приплюсувавши до звичайного декретну. Однак якщо жінка планує виносити двох дітей поспіль, то невикористану відпустку в кількості п’ятнадцяти днів слід залишити на другий раз. У такому випадку можна буде взяти ці дні, отримати відпускні і знову піти в декрет, не виходячи на роботу. Якщо до декрету залишається зовсім небагато днів, а хочеться побути вдома, то при хороших стосунках з керівництвом можна не виходити на роботу. У будь-якій ситуації вагітну жінку не мають права звільнити. За невихід на роботу максимально можливий лише догану.

 • . 4

  Можна поскаржитися гінеколога або терапевта на погане самопочуття і попросити виписати лікарняний лист. Навіть якщо ніякого захворювання не було виявлено, лікарі, як правило, не відмовляють жінці, адже, якщо щось трапиться, вони будуть винні. У разі наявності проблем зі здоров’ям необхідно звернутися до профільного фахівця. Лікар може направити в стаціонар або пологовий будинок для лікування. Також можна взяти лікарняний по догляду за старшою дитиною, яка не досягла чотирнадцяти років. Для цього потрібно звернутися до дільничного педіатра. Лікарняні листи не позначаться на виплатах до декрету, так як компенсація за відпустку по вагітності розраховується на підставі двох попередніх років. Багато цим користуються і чергують виходи на роботу з відпочинком.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :