Як пити валер’янку: інструкція із застосування

як пити валер'янку: інструкція щодо застосування

Вам знадобиться
 • Загальні відомості
 • Історія валер’янки
 • Дозування
 • Побічні ефекти
Інструкція
 • . 1

  Валер’янка має медична назва — Валеріана лікарська (по латині — Valeriána officinális). У народі її часто називають Котячої травою. Така назва пов’язана з тим, що дана трава надає дію на кішок і на котячих (левів, тигрів, пум) як наркотики на людину. Перш, ніж дізнатися інструкцію із застосування валер’янки, розглянемо цю рослинну культуру більш детально. По — перше, вона відноситься до сімейства ВАЛЕР’ЯНОВА. По — друге, є багаторічним рослиною, досягає у висоту близько півтора метрів. Як і всі рослини, складається з кореневища, стебла, листя і квіток, але в медицині застосовуються тільки кореневища рослини. Географічне походження цієї трави — Середземномор’я. Також вона поширюється в помірній і субтропічній зонах, і майже на всій європейській частині нашої країни.

 • . 2

  Валеріана є лікарською сировиною, і тому вирощується на спеціальних плантаціях. У дикій ж природі валеріанка росте на болотистій місцевості, поблизу водойм, у низинах. Цікаво, що валеріана є медоносом, дає бджолам нектар. (Правда, не в занадто великих кількостях). Ця трава має довгу історію. Її вплив на нервову систему знали ще Стародавні Греки. Наприклад, відомий грецький вчений Діоскорид про цю траві написав як про «засобі, здатному керувати думками». У Середні віки валер’янку НЕ відкинули, а також продовжували застосовувати в медицині, використовуючи при лікуванні нервових розладів, у тому числі — епілепсії. У часи, коли припадок вважався одержимістю бісом застосування ліків, нехай і такого натурального, а не тільки молитви та святої води, було, безперечно, ознакою прогресу. У Древній Русі також було відомо про чудодійні властивості цієї травички. І вже з 17 століття почалося її масове заготовление в медичних цілях.

 • . 3

  Так що ж лікує валеріанка? Насамперед, це седативну, заспокійливі засіб. Також валеріанка виступає як спазмолітик відносно шлунково — кишкового тракту та сечовидільної системи. (Спазмолітик — речовина, що полегшують спазми гладкої мускулатури органів внутрішніх і судин.) Більш того, ця рослина має жовчогінну дію, благотворно впливає на секрецію шлунково — кишкового тракту. А також — розширює коронарні судини. Відповідно, валер’янку застосовують при таких захворюваннях: як седативний препарат — при безсонні, неврозах, істерії. А також як лікарський засіб при нейродермитах (шкірних захворюваннях, в основі яких лежать розхитані нерви). Як спазмолітик: при печінкової і ниркової кольках, спазмах шлунково — кишкового тракту.

 • . 4

  Відповідно, відповідаючи на питання, як приймати валеріану, потрібно знати, для чого вона застосовується, яку хворобу лікує, яку проблему вирішує. Адже в кожному випадку передбачені свої індивідуальні дозування. До того ж існують різні лікарські форми валер’янки: рослинна сировина — це подрібнені шматочки коренів валеріани, або ж порошок з них. Як правило, пакується в пакетики для заварювання і приготування настоянки. Настоянка валеріани — найпопулярніша її лікарська форма, заварюється з пакетів рослинної сировини. Також існує валеріанка в таблетках. Під час лікування валеріаною необхідно уникати керування транспортними засобами, так як вона знижує увагу і посидючість. Валер’яна дуже добре йде разом з іншими седативними препаратами, підсилюючи їх дію. Ефект від прийому валер’янки настає не відразу, а через деякий час. Як правило, при використанні цієї трави потрібно курсове лікування. Однак її не рекомендують застосовувати більше, ніж 1 — 1, 5 місяця. Потім необхідна перерва. Валер’яна не рекомендується вагітним на першому триместрі, а також дітям, які не досягли трьох річного віку

 • . 5

  Отже, при нервових розладах, а також для полегшення спазмів приймають по 1 — 2 таблетки 3 рази на день. Або ж по склянці настоянки — кожну склянку з одного пакетика рослинної сировини. При безсонні приймаю на ніч 2 — 3 таблетки, або ж — півтори склянки настоянки перед сном. Але набагато краще, якщо схему прийому призначить лікар, виходячи з ситуації і особливостей організму. Нехай валеріанка всього лише трава, але самолікування навіть такий травою не завжди безпечно. Лікарські трави, до яких відноситься валеріанка, при всій своїй «безневинність» натуральності можуть принести чимало проблем. Беручи валер’янку, потрібно знати про можливі побічні ефекти. Серед них нудота, пригніченість, понижений настрій, сонливість, іноді — алергічні реакції і запори.

 • . 6

  Як би широко не застосовувалася валеріанка, існує думка про те, що її лікувальні властивості істотно завищені, і в більшості випадків при прийомі цього препарату всього лише спостерігається ефект плацебо. Ну або в усякому разі, якщо лікарський ефект є, то він мінімальний. Але тут все строго індивідуально — кому — то валеріанка допоможе, а для кого — то і при прийомі нейролептиків, не те, що валер’янки, будуть проблеми зі сном. Тому якщо лікар рекомендує почати прийом цього препарату, варто прислухатися до його поради і простежити, як лікарська рослина подіє в кожному конкретному випадку. А якщо сон стабілізовано, чи не все одно, завдяки чому це досягнуто — лікувальному ефекту або самонавіювання?

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :