Як пити вугілля при отруєнні: правила застосування

як пити вугілля при отруєнні : правила застосування

Вам знадобиться
 • Активоване вугілля
 • Чиста вода без газу
 • Ацетилсаліцилова кислота
 • Спеціальний сольовий розчин
Інструкція
 • . 1

  Будь-яка речовина в певних кількостях може завдати шкоди здоров’ю. Найбільш поширені харчові отруєння, які викликаються хвороботворними бактеріями, які потрапляють в їжу при порушенні правил зберігання і приготування продуктів. Причиною інтоксикації може стати також потрапляння в організм різних хімічних речовин і з’єднань, таких як побутові хімікати, продукти горіння і навіть алкоголь у великих кількостях. Перше завдання надання невідкладної допомоги полягає в тому, щоб запобігти всмоктування в кров отруйних речовин, які опинилися в шлунку.

 • . 2

  Універсальним засобом є активоване вугілля. При всій простоті його застосування, важливо знати в яких кількостях і як пити вугілля при отруєнні. При сильної інтоксикації цей препарат призначають у кількості 20 — 30 г на один прийом. Можна ковтати таблетки, запиваючи прохолодною водою, або помістити їх у склянку, залити рідиною, розмішати так, щоб вийшла однорідна кашка і повільно випити.

 • . 3

  При інтоксикації організму порушується робота всіх систем і органів, можливо сильне підвищення температури. Є кілька способів, як збити температуру при отруєнні. Перш за все, можна використовувати фізичні методи: зробити промивання кишечника прохолодною водою за допомогою клізми, покласти холодний компрес на лоб і на ліктьові згини. Лікарі рекомендують використовувати жарознижуючі засоби, але слід враховувати, що парацетамол виявляє токсичну дію на печінку, тому слід віддати перевагу ацетилсаліцилову кислоту. Ліки доцільно приймати не раніше, ніж через кілька годин після активованого вугілля. Пізніше можуть з’явитися і інші неприємні симптоми, тому необхідно знати, що робити і як лікуватися при отруєнні на наступних етапах.

 • . 4

  При інтоксикації, яка супроводжується блювотою і проносом, відбувається сильне зневоднення організму, тому необхідно кожні 20 хвилин пити спеціальні сольові розчини (типу Регідрону). Клітини печінки піддаються впливу токсинів в першу чергу. Для відновлення гепатоцитів буде корисний Карсил — препарат з насіння розторопші плямистої. Так як відновитися після отруєння дуже непросто, то днів 10 коштує побути на щадить дієті, що включає в себе всі низькокалорійне, нежирне і легке для засвоєння.

 • . 5

  Якщо виникає питання, як лікувати алкогольне отруєння, то в домашніх умовах зазвичай застосовують усі перераховані вище засоби: активоване вугілля, який виведе токсини, і ацетилсаліцилову кислоту, яка зніме головний біль і температуру. Печінки допоможуть препарати розторопші. Через кілька днів можна додати вітаміни групи В і С, які сприяють відновленню нервових клітин. «Гліцин», що приймається до 10 таблеток в день, прибере алкогольний психоз.

 • . 6

  Слід пам’ятати, що при отруєннях, причина яких неясна, при симптомах, які довго не проходять після проведеного лікування, треба викликати невідкладну медичну допомогу і їхати в лікарню.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :