Як побачити Марс неозброєним оком?

як побачити марс неозброєним оком ?

Вам знадобиться
 • Спостереження за Марсом
 • Марс на небі
Інструкція
 • . 1

  Марс — одна з планет Сонячної системи, яку можна розглядати на небі без телескопа. Правда, можливість з’являється не завжди, а тільки в моменти протистоянь планети. Саме в цей час вона знаходиться найближче до Землі, але найдалі від Сонця. Щоб знати як побачити Марс, потрібно насамперед визначити час найближчого протистояння, які відбуваються через кожні 26 місяців. Але один раз на 15 — 17 років відбувається «велике» протистояння планети. Саме воно настане 27 липня 2018 року.

 • . 2

  Якраз на цей час американський мільйонер Денніс Тіто запланував політ на «червону планету». У космічну подорож він збирається відправити сімейну пару добровольців. За розрахунками весь переліт займе 501 день. Старт корабля призначений на 5 січня 2018 року. У серпні корабель приземлиться на Марс, а 21 травні 2019 року космічні туристи повернуться на Землю. Питання про те, як полетіти на Марс, пов’язаний з вирішенням численних проблем, одна з яких — це захист космонавтів від радіації. Вчені переконані, що політ на Марс можливий у технічному плані, але, на жаль, в даний час зовсім не потрібен. Всю інформацію про планеті давно отримують з успішно стартують із Землі марсоходів.

 • . 3

  Марсіанські роботи повною мірою дають нам уявлення про те, як виглядає Марс. На цій планеті, як і на Землі, відбувається зміна пір року. Зараз відомо, що на полюсах є так звані білі «полярні шапки». Але от побачити їх неозброєним оком, на жаль, неможливо. І навіть у моменти великого протистояння Марс неспроможний буде видно з Землі як повний Місяць. На небі його насилу можна відрізнити від мільйонів зірок.

 • . 4

  Але ось телескоп дасть можливість побачити дещо інше. Вже в слабкий 60-міліметровий телескоп можна розгледіти Марс. Як планета він, на відміну від зірок, буде виглядати у вигляді крихітного світиться диска. 100 — 150 міліметровий телескоп дозволить розглядати полярні шапки і контрастні обриси морів і материків. Періодичні спостереження за планетою дадуть можливість побачити танення полярної шапки, в результаті чого її розміри помітно зменшуються. Крім того, в певні періоди часу на поверхні планети можна спостерігати білі хмари і пилові бурі.

 • . 5

  Звичайно, здавна людей вабила ідея, як потрапити на Марс. Зараз встановлено, що ніяких життєво важливих процесів на цій чудовій планеті не відбувається. Але вона таїть у собі ще багато секретів. А може бути, насправді планована експедиція на Марс дозволить розкрити численні таємниці Червоної планети?

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :