Як побороти страх сцени: способи боротьби

як побороти страх сцени: способи боротьби

Вам знадобиться
 • Бажання
 • Психологічна підготовка
 • Підготовка до виступу
Інструкція
 • . 1

  Страх сцени, аудиторії і публічних виступів за оцінками психологів є однією з найбільш поширених фобій. Нею страждає до 95% людей, які виступають на сцені або перед аудиторією. Симптоми страху сцени — це підвищена пітливість, тремтіння голосу, підвищене серцебиття під час виступу. Боязнь сцени називається глоссофобіей або пейрафобіей. Як побороти страх сцени буде розглянуто в цій статті.

 • . 2

  Гарна підготовка — це перше, що допоможе позбутися страху сцени або страху публічних виступів. Коли людина чітко знає, що він буде говорити, як і коли буде це робити, то він буде менше турбуватися в процесі. Необхідно гарненько вивчити текст, потренувати міміку і жести. Можна навіть записати свій голос і звикнути до його звучання. Загалом, основні принципи дії в цій справі схожі на ті, як побороти страх перед іспитом.

 • . 3

  Дуже важлива в справі публічного виступу правильно підібраний одяг та аксесуари. Людина повинна відчувати себе максимально комфортно. При цьому необхідно пам’ятати про вік цільової аудиторії, щоб не відчувати себе комфортно, але при цьому не виглядати як біла ворона. У справі того, як побороти страх перед пологами і перед сценою важливо одне: правильна психологічна і фізична підготовка.

 • . 4

  Дуже важливо при виступі на сцені свідомо знизити для себе значущість людей, які є слухачами. Адже часто причиною страху сцени є думка інших людей, які в підсумку будуть оцінювати виступ. Необхідно збільшити почуття власної гідності і адекватно сприймати себе. Насамперед, через власну оцінку своїх дій. Всі причини страхів в психології людини. Теж стосується і того, як позбутися страху хвороби.

 • . 5

  Але в разі страху перед сценою є ще один секрет. Якщо не виходить зменшити авторитет слухачів, можна представити їх голими. Так-так, щоб відчувати себе на сцені впевненіше можна представити всіх своїх слухачів голими. Загалом, важливо зробити все для того, щоб відвернути мозок від страху. Багато людей думають, що виступати на сцені — це дуже складно. При бажанні немає нічого простіше, ніж те, як позбутися страху темряви і від страху сцени.

 • . 6

  Наостанок хочеться звернути увагу, що важливий фактор будь-якого публічного виступу — це доброзичливість і посмішка. Необхідно ігнорувати можливий провал і відразу бути налаштованим тільки на позитивний результат. У кожному разі, ідеального нічого немає. Навіть якщо у виступі і будуть якісь недоліки, правильна поведінка і позитивний настрій.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :