Як побудувати середину відрізка: шкільні знання

як побудувати середину відрізка: шкільні знання

Вам знадобиться
 • Лінійка
 • Олівець
 • Циркуль
Інструкція
 • . 1

  Лінійка. Найбільш простий і точний метод визначення середини відрізка — це виміряти його довжину за допомогою лінійки, а потім розділити вийшло значення навпіл. В результаті можна легко і швидко знайти шуканий центр з точністю до міліметра. Однак, крім такого очевидного методу існує ще один спосіб того, як побудувати середину відрізка. Проте без лінійки все одно не обійтися. Лінійка допоможе не тільки правильно, при необхідності, розрахувати відстань, але і ідеально рівно провести пряму чи накреслити відрізок, що є необхідною умовою будь-якого побудови.

 • . 2

  Олівець. У разі побудови середини відрізка олівець річ дійсно незамінна. Добре заточений він завжди повинен бути під рукою якщо справа стосується креслення геометричних фігур ліній або відрізків. Сьогодні існує великий вибір олівців будь-якої якості і призначення. Так, для малювання більше підійде м’який або твердо-м’який олівець, а от якщо мова йде про побудову, то перевагу краще віддати твердому. Зручно, якщо на кінці олівця є хороший ластик.

 • . 3

  Циркуль. Для того, що б саме побудувати, а не розрахувати або відміряти середину відрізка, необхідний циркуль. Взагалі подібні знання можуть знадобитися не тільки школяреві, а й, наприклад, студенту при вивченні основ нарисної геометрії або інженерної графіки. Крім усього іншого вміння відшукати середину може допомогти і у відповіді на питання: як знайти середину трикутника. Отже, для побудови ставимо голку циркуля на один кінець відрізка і отчерчиваем коло, довжина діаметра якого дорівнює довжині відрізка. Далі, ставимо голку циркуля на другий кінець відрізка і робимо таку ж коло.

 • . 4

  У результаті таких дій ми отримуємо два однакових кола, накладених один на одного і пересічених в двох місцях. Відрізок же проходить в центрі кіл і є їх радіусом. За допомогою лінійки проводимо пряму через дві точки перетину двох кіл. В результаті чого отримуємо середину відрізка. Якщо відрізок перебувати в системі координат і виникає питання, як знайти координати середини відрізка, дії абсолютно ідентичні. Так само отчерчиваем два кола або півкола і, провівши пряму через точки перетину кіл або їх половин, знаходимо середину відрізка.

 • . 5

  Після чого будуємо перпендикуляр від центру відрізка щодо осей координат і отримуємо координати. Як правило, такий перпендикуляр наноситься пунктиром за допомогою лінійки і має нечіткі обриси. Таким чином, відомо не тільки як знайти середину відрізка, але і як обчислити його координати. Подібні знання можуть стати в нагоді при виконанні різних завдань під час навчання в школі, коледжі або інституті, а також у повсякденному житті, коли звичайні способи не придатні.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :