Як побудувати відрізок, рівний даному: шкільні знання

як побудувати відрізок, рівний даному: шкільні знання

Вам знадобиться
 • Лінійка
 • Циркуль
 • Олівець
Інструкція
 • . 1

  Геометрія вчить про різні геометричні фігури, методах та побудови і про ставлення їх у просторі. Вчитися цій науці треба від більш простих завдань до більш складних. Навчитися побудов за допомогою лінійки і циркуля — одна з основ геометрії. Якщо стоїть завдання про те, як побудувати відрізок рівний даному, то спочатку будується довільний промінь. Циркулем виміряється даний відрізок. Не змінюючи розчину циркуля, одна ніжка циркуля ставиться в початок променя і описується коло. Точка перетину променя з колом дає відрізок, рівний даному.

 • . 2

  Значення будь-якої математичної функції можна знайти за допомогою таблиць, за графіком або за заданою формулою. Перед тим, як знайти коріння належать відрізку, треба задані координати відрізка порівняти із знайденими країнами заданої функції. Ті коріння функції, які належать множині відрізка, будуть корінням функції.

 • . 3

  З визначення про паралельні прямі відомо, що кожна точка паралельної прямій знаходиться на однаковій відстані від відповідної точки інший паралельної прямій. Звідси можна розглядати окремий випадок, як довести що відрізки паралельні. Треба з’єднати точку А відрізка АВ з точкою С відрізка СД і відповідно — точку В з точкою Д. Якщо отримані відрізки АС і ВД рівні, то відрізки АВ і СД — паралельні.

 • . 4

  Якщо відрізок розглядається на координатної площині, то, відповідно, його кінці мають свої координати по осі x і по осі y. Таким чином, знаючи координати крайніх точок відрізка, можна знайти координати середини відрізка. Як знайти абсциссу середини відрізка — вона дорівнює сумі абсцис кінців відрізка, розділеної на 2. Як знайти ординату середини відрізка — вона дорівнює сумі ординат кінців відрізка, розділеної на 2.

 • . 5

  Цікаво, що така проста задача, як розділити відрізок навпіл, може мати кілька рішень. Її можна вирішити за допомогою векторів математичним шляхом, а можна і геометричним методом, за допомогою циркуля і лінійки. На довільній прямій треба відкласти за допомогою лінійки відрізок заданої довжини. Ніжку циркуля поставити на лівий край відрізка, іншою ніжкою циркуля провести дугу радіусом трохи більше половини відрізка. Потім на правий край відрізка треба поставити ніжку циркуля і провести дугу з таким же діаметром, як і перша, з’єднати точки перетину двох дуг. Одержаний новий відрізок перетне даний в точці, яка є серединою заданого відрізка.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :