Як почати промову: перші секунди виступу

як розпочати мова: перші секунди виступу

Вам знадобиться
 • Наукова робота
 • Діловий костюм
 • Впевненість у собі
Інструкція
 • . 1

  Як відомо багатьом, успіх публічного виступу в більшій частині залежить від першого враження про оратора. Найголовніше в цій справі — зацікавити публіку. Але перед тим, як Ви почнете це робити, не забудьте звернути увагу на Ваш зовнішній вигляд. Він повинен бути бездоганний. Не дарма в народі склалася приказка «По одягу зустрічають …» Ваша зовнішність говорить багато чого про Вас і Ваш ставленні до справи. Костюм не повинен бути екстравагантним, а зачіска занадто химерною. Дотримуйтеся правила — «всього в міру», адже головне на цьому захід таки Ваша мова.

 • . 2

  Як почати мова? Мабуть, так звучить один з популярних питань сьогоднішнього часу. Головне — заспокойтеся і перестаньте нервувати! Нерідко буває, що після того, як оголосили виступ, оратор починає метушитися, по шляху поправляти зачіску, застібати гудзики — все це передає невпевненість і хвилювання. Навряд чи це допоможе при виступі, так що цього краще не робити. Спина пряма, хода впевнена — ось що Вам потрібно! Будь то доповідь, курсова робота або диплом-для будь-яких документів слід заздалегідь підготувати папку, щоб папери не розлетілися і не переплуталися. Вийшовши на сцену або за кафедру, рекомендується витримати невелику паузу, щоб аудиторія відійшла від попереднього виступу і сконцентрувалася на Вас. Зібравши увагу публіки — можна починати.

 • . 3

  Трохи про те, як написати промову до диплому. По суті, мова (доповідь) до диплома — це і є сам диплом, тільки в короткому викладі. Багато членів атестаційної комісії, швидше за все, не читали повний текст роботи, тому потрібно максимально наблизити їх розуміння глибини досліджуваного питання і ваших власних висновків. У першу чергу, зробіть акцент на актуальності обраної теми і новизні ваших досліджень. Потім позначте мета, завдання і методи, покажіть, як завдання були реалізовані, продемонструйте прикладами з практики. Наприкінці виступу комісія може задавати свої питання. Якщо Ви самі писали роботу і добре знаєте її зміст, то відповісти на них не складе великої праці. Головне вникнути в суть питання і відповідати по темі, не потрібно «лити воду».

 • . 4

  Уміння як правильно написати промову, як коротко і цікаво представити свою роботу — саме від цього багато в чому залежить Ваша оцінка. Відберіть найважливіший і інформативно значущий матеріал, структуруйте роботу, «не розтікатися думкою по древу», не захоплюйтеся який — то однією стороною питання, охопіть дослідження повністю, але в той же час будьте помірно короткі.

 • . 5

  Як закінчити промову підказує науковий керівник, але в основному правила для всіх єдині. Головне зробити висновок, підвести до самої значимої думки дослідження. Потім можна сформулювати теоретичну і практичну значущість роботи.

 • . 6

  Кілька порад про те, як підготувати промову. Ще раз уважно перегорніть весь текст роботи, виберете найголовніше. Виділіть мета, завдання, методи, сформулюйте актуальність і новизну дослідження. Підберіть цікаві приклади. Не забудьте привітати членів атестаційної комісії, а наприкінці виступу подякуйте за увагу до Вас і Вашій роботі. Пам’ятайте, що ввічливість — візитна картка сучасного та успішного оратора.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :