Як почати розмову з покупцем: клієнтський сервіс

як почати розмову з покупцем : клієнтський сервіс

Вам знадобиться
 • Уміння бути ненав’язливим
 • Детальне знання характеристик
 • Знання психологічних прийомів
Інструкція
 • . 1

  Покупець, заходячи в будь-який магазин, зазвичай зазнає прикрощів, побачивши приторно усміхненого і фальшиво привітно вітаємося продавця-консультанта. Почуття невдоволення посилюється, якщо він опиняється в магазині один, а продавців ціла зграя. Тваринні інстинкти і сумний досвід попередніх спілкувань з продавцями починають активно сигналізувати про небезпеку. як почати розмову з покупцем

 • . 2

  Для продавця момент до того, як почати розмову з покупцем, є дуже важливим. Йому дається всього кілька секунд, щоб оперативно провести фейс-контроль і дрес-код покупця. Імовірність помилки в оцінці платоспроможності і намірів зробити покупку прямо зараз велика (можна згадати, наприклад, перший шопінг героїні фільму «Красуня»). Тому тон розмови повинен бути довірчим, ну прямо, як ніби продавець спантеличений, як почати розмову про секс.

 • . 3

  Отже, кілька простих правил: 1. Продавець повинен вести себе рівно, спокійно і з гідністю. Зайва нав’язливість і послужливість дратує. Ніколи не слід підбігати до покупця відразу. Адже всім не подобається, коли, офіціант в кафе починає наполегливо пропонує зробити замовлення ще до того, як клієнт відкриє меню. Або люди, які не знають, як вести розмову по телефону, з першої фрази наполегливо вимагають щось придбати у незнайомої людини.

 • . 4

  Покупцеві треба дати час ознайомитися з усім асортиментом товару і якщо його щось зацікавить, то він сам попросить продавця про допомогу. 3. Продавець зобов’язаний знати все про товар, яким він торгує. Тим більше у нього є для цього і можливість і час. Неприпустимо на питання покупця про властивості товару починати неквапливо й задумливо вивчати етикетку. Обговорення товару — прекрасний привід, як вивести на відверту розмову.

 • . 5

  Не слід обманювати покупця, він відмінно відчуває, коли його приймають за дурня. Чим розписувати неіснуючі достоїнства товару, краще підкреслити всі його переваги і промовчати про недоліки. 5. Не можна кидати покупця і відразу забувати про нього при появі іншого клієнта. Слід вибачитися і пообіцяти повернутися буквально через хвилину. А після повернення відновити спілкування в стилі «як почати розмову з колишнім знайомим».

 • . 6

  І найголовніше, треба постаратися, щоб у покупця з’явилося бажання ще раз повернутися в цей магазин. А для цього треба, щоб він відчув тут себе комфортно і був задоволений і магазином, і продавцем. Точніше, зміг повністю задовольнити свої купівельні потреби і отримати кваліфіковану консультацію.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :