Як почистити оселедець: рада професіонала

як почистити оселедець: рада професіонала

Вам знадобиться
 • Оселедець
 • Ніж
 • Обробна дошка
 • Вода
 • Овочі
Інструкція
 • . 1

  Оселедець може продаватися в різних варіантах: заморожена, консервована або у вигляді пресервів. Але в більшості випадків використовується оселедець слабосолона або пряного посолу. Таку рибку потрібно вміти правильно чистити, щоб випадково залишилася шкурка або кісточки не зіпсували задоволення від святкової страви. Існують певні секрети як почистити оселедці. Перед початком роботи необхідно все приготувати і розкласти на столі. Оселедець досить жирна, і може виявитися складним щось діставати вже під час обробки риби. Також корисно включити холодну воду, щоб врешті вимити руки.

 • . 2

  Для того, щоб швидко і якісно почистити оселедець, знадобляться наступні речі: обробна дошка, папір або газета, невеликий целофановий мішечок, ніж, тарілка, паперові серветки. Все має бути підготовлено перед тим як чистити оселедця. Обробна дошка повинна бути відповідного розміру, щоб риба на ній вміщувалася повністю. Це необхідно, як для зручності, так і для чистоти. Зверху на дошку можна покласти аркуш паперу або газету. Вона вбере зайвий жир, а по закінченні роботи її можна просто викинути. При цьому дошка буде мінімально забруднена.

 • . 3

  Целофановий мішечок потрібен для того, щоб відразу ж викидати в нього шкурку і кісточки. Це дуже зручно, оскільки не доведеться складати сміття на стіл, або нести до урни через всю кухню. В кінці роботи достатньо його зав’язати і викинути. А маючи в результаті готове філе риби, можна дізнатися рецепт, як приготувати оселедець під майонезом або в маринаді. Ніж для чищення риби краще брати маленький, з коротким лезом, але гострий. Розмір тарілки під готову рибу визначається її розміром і кількістю. Очищена оселедець повинна повністю уміщатися в посуді, щоб жир з неї не капав на стіл. Якщо ж це відбулося, то знадобляться паперові серветки.

 • . 4

  Після того, як все підготовлено, можна приступати до роботи. Спочатку потрібно відрізати голову і хвіст, видалити плавники. Кінчиком ножа потрібно акуратно зробити розріз у череві риби і з обережністю видалити нутрощі. Перед тим, як приготувати оселедець під шубою, бажано ще раз переконатися, щоб риб’ячі нутрощі і їх залишки не потрапили в салат, так як вони мають різкий і неприємний смак. Щоб повністю видалити їх, потрібно промити розрізану рибу під холодною проточною водою. Для того, щоб промиту оселедець було зручніше чистити, можна розрізати її вздовж хребта на дві половинки.

 • . 5

  У цьому випадку дуже зручно дістаються всі великі кістки, і виходить відмінне апетитне філе. Сам же процес чищення риби займає зовсім мало часу. Головне — це починати очищати її з хвоста. І якщо ніж гострий, а оселедець свіжа, то шкурка знімається в два рахунки!

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :