Як подати заяву на розлучення?

як подати заяву на розлучення ?

Вам знадобиться
 • Пакет документів
 • Держмито
 • Ваше бажання
Інструкція
 • . 1

  Колись ви давали один одному клятву бути в радості і в смутку разом, обмінювалися кільцями. Проте з плином часу любов згасла, почуття залишилися в далекому минулому, і ви вирішуєте подати на розлучення. На жаль, на даний момент така ситуація все частіше виникає у багатьох сім’ях. Після того, як було прийнято це рішення, виникає інше, не менш складне питання, як подати на розлучення?

 • . 2

  Якщо дане рішення було прийнято в обопільному порядку і у вас ще немає спільних дітей, отже, розірвання шлюбу може відбуватися через органи РАГСу. У цьому випадку все відбувається практично за тією ж схемою, що і при реєстрації шлюбу. Необхідно заплатити держмито, подати відповідну заяву, а вже через місяць можна прийти за свідоцтвом про розірвання шлюбу.

 • . 3

  Важливо відзначити, що в деяких випадках розлучитися можна через ЗАГС навіть за відсутності одного з подружжя. До таких випадків відносяться, як правило, такі: один з подружжя визнаний недієздатним, перебуває в ув’язненні, загинув. Однак, в даній ситуації пакет документів повинен бути доповнений довідками, які дійсно підтверджують дані обставини.

 • . 4

  Для того щоб зрозуміти, як подати заяву на розлучення, слід попередньо проконсультуватися з юристом. Вся справа в тому, що якщо один з подружжя виступає проти даного розірвання шлюбу, або є неповнолітні діти, рішення про розірвання має приймати виключно Світовий суд. Як показує практика, в цьому випадку судове засідання, як правило, призначається через місяць після подання позовної заяви. Варто відзначити, що даний термін дається зовсім не просто так. У цей нехай і недовгий період подружжя може відкликати своє рішення. Важливо відзначити, що у випадку якщо один з подружжя не з’являється на засідання суду в призначений час, суддя має право винести рішення без його присутності в залі.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :