Як подивитися обсяг оперативної пам’яті?

як подивитися обсяг оперативної пам'яті ?

Вам знадобиться
 • Комп’ютер
 • Хрестова викрутка
 • Програмне забезпечення
Інструкція
 • . 1

  У багатьох користувачів, які починають цікавитися пристроєм і принципам роботи персонального комп’ютера, рано чи пізно виникає питання: як подивитися оперативну пам’ять на комп’ютері? Від того, який обсяг пам’яті встановлений в системному блоці, залежить продуктивність комп’ютера, тобто його швидкодію, а також можливість комфортної мультизадачности. Мультизадачність — можливість обробляти в один і той же момент часу кілька різних процесів, запущених в оперативній пам’яті комп’ютера. Отже, існує кілька способів дізнатися обсяг оперативної пам’яті, кожен з них по-своєму зручний.

 • . 2

  Оперативна пам’ять представляє собою одну або кілька мікросхем, що вставляються в спеціальні роз’єми на материнській платі. Зазвичай ці роз’єми знаходяться в правій верхній частині материнської плати, правіше процесора. Їх легко впізнати, тому що вони єдині розташовані перпендикулярно щодо дна системного блоку. Якщо є можливість розкрити корпус персонального комп’ютера і отримати доступ до його комплектующим, то немає жодних проблем з тим, щоб дізнатися обсяг оперативної пам’яті. На кожній планці підписано, який у неї розмір, відповідно, якщо планок кілька, потрібно просто підрахувати підсумковий обсяг шляхом простого складання. В даний час пам’ять вимірюється в мегабайтах або гігабайтах, для серверів використовують інші порядки цифр — террабайти і петабайт. Фактично 1 гігабайт дорівнює 1024 мегабайтам, але для більш простого підрахунку використовують округлення і тому умовно вважається, що 1 гігабайт — це 1000 мегабайт.

 • . 3

  Якщо ж фізичний доступ до комплектуючих відсутня, то можна просто включити пристрій, почекати, поки запуститься операційна система і відкрити на екрані властивості комп’ютера. Цю дію можна призвести або через кнопку «Пуск» і пункт меню «Комп’ютер», або клацанням правої кнопки миші по ярлику «Комп’ютер» на робочому столі. В описі слід знайти пункт, позначений як «ОЗУ» або «Встановлена пам’ять». Зазначені там відомості і є об’ємом оперативної пам’яті даного комп’ютера.

 • . 4

  Існують деякі нюанси, через які операційна система може занижувати обсяг ОЗУ. Наприклад, операційна система WindowsXP для 32-розрядних систем може не підтримувати більше 3 Гб оперативної пам’яті. І навіть якщо фізично в системному блоці стоятимуть планки загальним обсягом в 4 або навіть 8 Гб, у властивостях системи будуть відображатися тільки 3 Гб. Тому для того, щоб бути впевненим у тому, скільки ж все-таки пам’яті встановлено в комп’ютер, слід встановити програму, яка вивчає і оцінює стан комп’ютера, якість і характеристики його комплектуючих, а після цього видає на екран звіт про цей стан. Наприклад, програма «Everest» чи «CPU-Z». Ці програми є безкоштовними і вільно поширюються через мережу Інтернет. Завдяки подібним програмам-аналізаторам можна не тільки подивитися обсяг оперативної пам’яті, а й дізнатися, яка відеокарта встановлена в комп’ютер, який процесор, який обсяг жорсткого диска і т. д.

 • . 5

  Прочитавши дану статтю, можна дізнатися, як і де вивчити всі характеристики свого комп’ютера, в тому числі і об’єм оперативної пам’яті. Все це можна зробити швидко, безкоштовно і самостійно, не вдаючись до послуг сторонніх фахівців.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :