Як подолати бар’єр спілкування?

як подолати бар'єр спілкування?

Вам знадобиться
 • Повага до себе і оточуючих
 • Терпіння
 • Знання деяких аспектів психологи
Інструкція
 • . 1

  Причин бар’єру спілкування може бути багато: невпевненість, некомпетентність, збентеження і т. д. Щоб уникнути нерозуміння в розмові, починай з головного. Якщо причина бар’єру — збентеження, то на самому початку розмови можна зробити комплімент, розташувавши до себе співрозмовника.

 • . 2

  Якщо необхідно отримати чіткі відповіді на питання, то здавати їх потрібно теж чітко сформулювавши. Можна завчасно подумки їх прокрутити в голові або викласти на папері те, що вас цікавить. Не варто також вибачатися, що відбираєте час у людини. Це свідомо ставить на щабель нижче. Або ставити запитання типу: «Не могли б ви ……» Оскільки мимоволі підштовхує людину на негативну відповідь.

 • . 3

  Якщо мова йде про спілкування на першому побаченні, то можна сходити для початку в кіно, театр, цирк. Що з’явилися враження можна обговорити, тим самим зав’язавши невимушену розмову з співрозмовником. І все-таки, існують загальні правила того, як перемогти невпевненість і як подолати бар’єр спілкування. По-перше, це зовнішній вигляд. Щоб не говорили, а одяг має значення. Це не означає, що потрібно бути одягненою як кінозірка, але охайний і доглянутий вигляд, одяг (до місця і до часу), яка вам йде, викличуть симпатію.

 • . 4

  Манера спілкування відіграє не останню роль. Потрібно враховувати стать і вік співрозмовника. А також місце і характер зустрічі. На зустріч з мусульманином, наприклад, не варто надягати блузку з великим вирізом або коротку спідницю. Будьте чесні і відверті з співрозмовником. Якщо ви заздалегідь знаєте, що негативно відповісте на якесь прохання, то краще про це сказати відразу. Це заощадить ресурси і час ваше і співрозмовника.

 • . 5

  Щоб зрозуміти, через що конкретно виник бар’єр спілкування і як його подолати, можна подивитися на ситуацію з боку. Без емоцій. Співрозмовника потрібно поважати і намагатися зрозуміти його точку зору, навіть якщо вона кардинально відрізняється від вашої. Якщо зав’язалася суперечка, то висловлювати свою думку потрібно спокійно, аргументовано, вислухайте співрозмовника до кінця, не дозволяючи собі перебивати його, якого б не була спокуса.

 • . 6

  Не треба намагатися повністю відповідати очікуванням партнера. Поводьтеся природно, але враховуючи співрозмовника і соціальні норми. Пам’ятайте, що ви маєте право на свій погляд і світогляд і слідувати своїм переконанням.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :