Як подолати кризу середнього віку?

як подолати кризу середнього віку?

Вам знадобиться
 • Терпіння
 • Допомога близьких
 • Консультація психолога
 • Оптимізм
 • Гарний настрій
 • Бажання вийти з кризи
Інструкція
 • . 1

  Найпершими симптомами, що вас наздогнав криза, є постійна апатія, втрата інтересу до життя і нав’язливі думки про те, що молодість безповоротно пішла. Тут уже мова йде не про один день або тижня, а про затяжному періоді. Адже криза середнього віку, який зазвичай настає в 35 — 45 років, може затягнутися на рік і навіть півтора. Багато хто не хоче визнавати природні природні процеси, такі як поява сивини, зморшок і загострення нових хронічних захворювань. Більшість прагне повернути час назад, і приймають імпульсивні необдумані рішення.

 • . 2

  Насамперед, не поспішайте піддаватися емоціям. Ні в якому разі не можна руйнувати те, що створювалося роками. Адже саме на кризовий період припадає більше число розлучень, звільнень, виникнення стійких шкідливих звичок і навіть збільшення числа самогубств. Якщо ви вважаєте, що життя пройшло даремно, або навпаки, не залишилося ніяких цілей, то, перш за все, сядьте і заспокойтеся.

 • . 3

  Ви повинні розуміти, що саме ця ситуація дозволяє вивести життя на новий рівень. Тільки від вас залежить, чи буде новий ділянку життєвого шляху направлений вгору або вниз. Успішно подолавши кризу, ви зможете досягти нових висот. Саме в цей час у вас є і досвід, і сила. Напишіть на аркуші плюси і мінуси вашого віку. Так, в 18 років ви могли гуляти всю ніч на проліт, але не було ні грошей, ні роботи, ні родини. Зверніться по допомогу до близьких людей. Тільки ні в якому разі не зривайте на них свою злість.

 • . 4

  Чоловік втомлюється від шлюбу, його дратує буденність і в теж час лякають згасаючі сексуальні можливості. Тому він шукає так звану допомогу на стороні і знаходить розраду в обіймах молодих студенток. Таку зміну найболючіше переживає дружина. Але їй потрібно набратися терпіння. Коли криза у чоловіка мине, швидше за все, він повернеться назад в рідне гніздо. Але скрізь бувають винятки.

 • . 5

  Іноді впоратися з важким психологічним періодом самостійно досить складно. Настає депресія, апатія. Багато шукають заспокоєння в алкоголі. У такому випадку має бути прийняте рішення про відвідування психолога. Немає сенсу вважати, що проблеми вирішаться самі собою. Вся справа в тому, що криза може затягнутися на кілька років, і результатом стануть проблеми зі здоров’ям, розлад у родині і на роботі. Грамотний психолог допоможе вам знайти вихід зі сформованої ситуації.

 • . 6

  В 35 — 45 років починають з’являтися нові хронічні захворювання, приходить усвідомлення того, що деякі завдання вирішити вже не під силу. Тому вкрай важливо в цей період переглянути свій спосіб життя. Відмовтеся від усіх шкідливих звичок, почніть займатися спортом. Але не прагніть до навантажень, які вам легко давалися в молодості, інакше на вас знову нападе апатія. Врахуйте, що неможливо уникнути природного процесу старіння, яке починається вже після 25 років. Але саме до сорока років воно стає більш швидким і очевидним. Прийміть це як належне. Але пам’ятайте, що у ваших руках уповільнити природні процеси. Почніть виконувати щоденні фізичні вправи, здійснюйте тривалі прогулянки на свіжому повітрі.

 • . 7

  Іноді стає сумно, що вже 40 — 45 років і зовсім немає часу на те, щоб здійснити задумане. По-перше, забороніть собі говорити про вік в такому тоні. Чи не загострювати свою увагу і увагу оточуючих, що «вік уже не той». Але й не переходите з однієї крайності в іншу. Безглуздо виглядатимуть юнацька одяг або копіювання звичок молоді. Знайдіть золоту середину. Почніть справу, яка постійно відкладали. Це може бути бажання намалювати картину або довгоочікувану подорож. Тільки перш ніж братися за здійснення задуманого, необхідно зважити всі «за» і «проти». Так, якщо ви хочете відкрити свою справу і нарешті-таки припинити працювати на когось, то складіть кошторис витрат, оцініть ризики і продумайте можливі невдачі. Інакше вам загрожують нові проблеми і вже хронічна, затяжна депресія.

 • . 8

  Протягом нашого життя ми проходимо не один кризовий період. Але від того, як саме ми з ним справляємося, залежить наше подальше життя. Такі періоди є трамплінами, ми самі встановлюємо силу і висоту стрибка. Якщо криза ще не настав, то підготуйтеся до нього. Бути може, він вас мине, але хто попереджений, той озброєний. А якщо ви бачите, що близька вам людина переживає важкі період життя, ніколи не відмовляйте у підтримці.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :