Як пофарбувати бамбукові шпалери правильно?

як пофарбувати бамбукові шпалери правильно ?

Вам знадобиться
 • Шпалери
 • Малярський валик
 • Фарба
Інструкція
 • . 1

  Кілька століть тому тканинні шпалери прибивали до стелях і стінах, але нинішні технології виробництва і найширший вибір залишили лише назву від цього необхідного елементу декору. І справа не тільки в тому, що для фіксування шпалер більше не потрібні молоток і цвяхи. Існує чимало видів виробів, які можна не просто клеїти, а й перефарбовувати в будь-який момент! Що потрібно врахувати, маючи справу з таким «багаторазовим» продуктом?

 • . 2

  У даній статті дається кілька корисних порад, як пофарбувати шпалери. Сучасні виробників будматеріалів пропонують для фарбування паперові, флізелінові і вінілові їх види. Ці вироби абсолютно різні вже на початковому етапі виробництва, так як для їх основи беруться різні матеріали. Але спільне між ними те, що їх можна перефарбовувати багато разів, можна навіть наносити фарбу ще до обклеювання. Всі вони, переважно, безбарвні або ж пофарбовані в теплі, пастельні тони, мають фактурний малюнок. Додатковий колір шпалер робить відтінок фарби, що наноситься неповторним, а малюнок — додає рельєфності.

 • . 3

  Найпопулярніші шпалери для подальшого фарбування — бамбукові. Як правильно пофарбувати бамбукові шпалери? У цьому немає нічого складного. Так як за їх основу беруть дуже міцний матеріал — флізелін (полотно, спресовані з окремих смуг тканини), вироби не рвуться в рулонах, стійки до різних механічних пошкоджень, при обклеювання стін клей наносять не на полотно, а на саму стіну. Саме ця особливість дає можливість пофарбувати шпалери ще до їх обклеювання.

 • . 4

  На практиці застосовуються тільки водно-дисперсійні фарби і ніякі інші. Деякі фахівці використовують для фарбування флізелінових шпалер і акрилову фарбу, але тільки дуже розбавлену, і тільки для зовнішнього боку полотна. У наслідку фарба віддаляється з рельєфного малюнка за допомогою гумового валика. Наступними, по затребуваності, йдуть вінілові шпалери. Їх теж часто перефарбовують. Вінілові шпалери, в більшості випадків, мають на поверхні рельєфний малюнок, тому якщо забарвити їх основу одним кольором, а на рельєф намести губкою другий, отримують дуже цікаві дизайнерські рішення. Якщо в кімнаті довго не проводився ремонт, а колірну гаму змінити хочеться, як варіант, пропонують перефарбувати старі шпалери, нехай вони навіть і на паперовій основі.

 • . 5

  Фахівці дають кілька порад про те, як пофарбувати вінілові шпалери: якщо вироби вже на стіні, їх поверхню слід очистити від пилу і знежирити; Якщо забарвлюється внутрішня сторона полотна, чекають повного висихання фарби, і тільки потім наносять клей; Фарбу рекомендують наносити малярським валиком, декоративний малюнок — пензликом. Таким чином, вона рівномірно розподіляється по всій поверхні шпалер без патьоків; Для фарбування вінілових шпалер використовують акрилову фарбу. Вона сохне протягом 6 годин, але колір повністю встановлюється тільки на третю добу після фарбування.

 • . 6

  Про те, як пофарбувати старі шпалери існує багато матеріалу, але загальні рекомендації наступні: Використовують водоемульсійну або масляну фарбу. Саме ці речовини швидко висихають і, тим самим, знижують ризик відшаровування шпалер; Перед фарбуванням найкраще нанести на стіни водовідштовхувальне покриття; Застосовувати тільки м’які валики з середнім ворсом, щоб зайвий раз не порушувати стійкість шпалер; У кожному разі проводять тест на стійкість виробів по відношенню до даної фарбі. На ділянці стіни, не доступної для сторонніх очей, наносять трохи речовини, спостерігаючи за поведінкою шпалер. Якщо вони не відшаровуються і не здуваються протягом усього часу висихання, сміливо приступають до фарбування.

 • . 7

  Дотримуючись всі побажання, наведені вище і чітко дотримуючись інструкцій, супроводжуючий той чи інший продукт, отримують дуже навіть непоганий результат. Позитив додає ще те, що все це зроблено власними руками.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :