Як покласти бруківку? Укладання бруківки своїми руками

як покласти бруківку? укладання бруківки своїми руками

Вам знадобиться
 • Грунт
 • Подушка
 • Цемент
 • Шов
Інструкція
 • . 1

  Облаштувати красиву доріжку на заміській ділянці можна за допомогою бруківки. Укласти її нескладно власними силами, але при монтажі необхідно дотримувати деякі обов’язкові вимоги. Спочатку потрібно гарненько підготувати майданчик, на якій буде викладений штучний камінь. Від якості підготовчих робіт залежать надійність і довговічність майбутньої доріжки. Це потрібно обов’язково враховувати, перед тим як покласти бруківку своїми руками. Відео на цю тему допоможе швидше освоїти технологію монтажу. Грунт необхідно гарненько очистити від різного сміття та каміння, а також видалити з неї всі бур’яни. Траву обов’язково потрібно висмикувати разом з корінням, щоб вона не проросла через щілини між камінням.

 • . 2

  Майбутні доріжки необхідно розмітити за допомогою довгого шнура і арматури, щоб покласти бруківку рівно. Потім викопується неглибокий рів по всій розміченій площі. Якщо доріжка прилягає до споруди, то необхідно зробити невеликий ухил у бік зливу. Дно рову потрібно гарненько вирівняти і утрамбувати, щоб підстава був твердим. Потім облаштовується подушка з піску і дрібного гравію, яка послужить прокладочним шаром. Пісок необхідно рівномірно засипати на дно траншеї. Щоб укласти бруківку було нескладно, подушку потрібно вирівняти і утрамбувати.

 • . 3

  Спочатку пісок необхідно пролити водою, а потім гарненько ущільнити трамбуванням. На подушку викладається суміш з піску і сухого цементу, на яку буде закріплюватися бруківка. Товщина розчину повинна бути приблизно чотири сантиметри. Цементний шар вирівнюється і ущільнюється, щоб у ньому не залишилося бульбашок повітря. Якісна укладання бруківки здійснюється за заздалегідь спланованим візерунку. Плитка щільно притискається до основи, а потім вирівнюється за будівельним рівнем. Покриття необхідно простукувати гумовим молочком, щоб плитка міцно закріпилася на цементному підставі.

 • . 4

  У шви вставляються спеціальні пластикові хрестики, які дозволять зробити рівні однакові зазори між плитками. Якщо бруківка лягає занадто нерівно, то її необхідно зняти. Підстава ретельно вирівнюється, а потім плитка укладається назад. Після закінчення всіх монтажних робіт необхідно розсипати шви піском. Потім доріжка проливається водою, щоб суміш в зазорах гарненько ущільнилась. Після висихання піску необхідно змести його надлишки звичайним віником. Шви потрібно періодично заповнювати свіжим піском, так як він буде вимиватися в дощову погоду.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :