Як покласти лінолеум на бетонну підлогу, як правильно покласти лінолеум?

як покласти лінолеум на бетонний підлогу, як правильно покласти лінолеум?

Вам знадобиться
 • Бетонна стяжка підлоги
 • Лінолеум
 • Цементний розчин
 • Планується
 • Інструменти
 • Ємності для розведення розчинів
Інструкція
 • . 1

  При прийнятті рішення про вибір статевого покриття в тому чи іншому приміщенні необхідно виходити з різних передумов. Важливі розміри приміщення і його призначення, якість основи підлоги і гладкість поверхні. У житлових приміщення популярним статевим покриттям є лінолеум, що зумовлено його відносною дешевизною, презентабельним зовнішнім виглядом і несложностью укладання. Крім того, існують різні види лінолеуму, що дозволяє підібрати вдалий варіант для будь-якого приміщення. Якщо ж підстава підлоги бетонне, то перед укладанням лінолеуму необхідно провести ряд підготовчих процедур. Перш за все потрібно вирівняти саму цементну стяжку, якщо поверхня підстави має схил чи зайві виступи. Для цього знадобитися розвести цементний розчин і за допомогою рівня, рейок і шпателя вирівняти статеве підставу. Далі, перед тим, як покласти лінолеум на бетонну підлогу, бажано провести гідроізоляцію останнього, для чого існують спеціальні суміші, що запобігають відсиріванню і зайве зволоження бетону. Крім того, рекомендується поверх цементної стяжки покласти самовирівнюється — розчин, який забезпечить необхідну рівну поверхню перед укладанням лінолеуму.

 • . 2

  Важливим етапом є вибір самого лінолеуму. Для укладання на бетонну підлогу бажано купувати покриття з утеплювачем. Однак навіть при його наявності підлога може виявитися жорстким і холодним. У такому випадку цементну стяжку можна покрити утеплюють, наприклад покласти листи ДСП. Якщо ж і цього буде мало, то можна під них ще додати утеплюючий шар з екструдованого пінополістиролу. Не менш важливим, ніж теплота статі, є і його зовнішній вигляд, а також зносостійкість і довговічність. Сьогодні досить просто вибрати який покласти лінолеум, адже існує величезна кількість його різновидів. Можна підібрати будь-яку колірну гамму, підходящу до меблів та інтер’єру, а також вибрати устілочний матеріал з високою якістю зовнішнього шару, що забезпечить його довговічність. Все залежить лише від ціни.

 • . 3

  Підготувавши підлогу і вибравши лінолеум, можна приступати до укладання останнього. Процедура ця досить проста. Сучасний лінолеум не потрібно приклеювати, особливо в кімнатах, розміри яких не перевищують двадцяти квадратних метрів. При цьому, укладання на бетонну підлогу проводитися в кілька етапів. Потрібно тільки розстелити рулон, розгладити лінолеум спеціальної гумовим валиком і залишити його відлежатися на пару днів. Потім потрібно обрізати лінолеум уздовж стін, залишаючи зазор від 1 до 2 см — залежно від ширини використовуваного плінтуса. Потім можна монтувати сам плінтус — і підлога готова. Якщо ж не вдалося підібрати рулон у всю ширину кімнати і все-таки будуть шви, то і в цьому випадку приклеювати лінолеум до підлоги не рекомендується. Краще використовувати спеціально призначений для таких ситуацій межшовний клей. Вдала укладання лінолеуму забезпечить на довгі роки красиве, тепле і зносостійке покриття для підлоги для будь-якого приміщення.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :