Як поліпшити дикцію і мова, як натренувати мова?

як поліпшити дикцію і мова , як натренувати мова?

Вам знадобиться
 • Вправ для губ
 • Вправ для мови
 • Тренування м’язів неба
 • Тренування голосових зв’язок
Інструкція
 • . 1

  Уміння грамотно говорити-це ще не запорука успіху, важливо мати поставлену мова, хорошу дикцію, щоб чітко і виразно донести оточуючим свою думку. Якщо зараз проблемно виступати на публіці, то все можна легко виправити, було б бажання і трохи вільного часу. Результати не змусять себе чекати. Кілька вправ допоможуть в тому, як поліпшити дикцію і мова. Для початку варто подбати про вибір приміщення для занять, воно має бути просторим, і щоб нічого зайвого не відволікало від наміченого завдання. Перші вправи є вступними, на них в середньому слід витратити 10 хвилин. Під час виконання будь-якого фізичного вправи (бігу, ходьби, присідань), слід на видиху промовляти будь чотиривірш, також можна виконувати подібне в положенні стоячи. Ноги поставити по ширині плечей, руки — на пояс, на видиху промовляти слова, при цьому відчувати опір повітря.

 • . 2

  Також варто тренувати видих, для цього під час видиху варто розширити ніздрі, і двома вказівними пальцями періодично по них плескати. Тренувати нижню губу можна при вимові таких звуків: «БЛ», «ГЛ», а верхню — «ВЗ», «ГЗ». Впливати на мову слід при вимові звуку «Е», а мова при цьому покласти на нижню губу. Після маленької розминки можна перейти до основної частини-тренування дикції. Це допоможе допускати менше помилок при вимові слів, посприяє виразного вимові звуків і букв, і запобіжить, так зване, проковтування слів.

 • . 3

  Не слід забувати про тренування м’язів неба. Необхідно послідовно повторювати літери «Г», «К» три рази поспіль, потім повторити це ж тільки трохи відкривши рот, а потім відкрити зів і повторювати звуки «О», «А», «Е». При вимові скоромовок необхідно слухати себе і запам’ятовувати свої відчуття. Треба визначити центр мовного голосу, цей момент настає, коли говорити починаєш без затиску. М’язи надалі розвиваються так, що не перешкоджають вимові й слова немов ллються і вириваються назовні.

 • . 4

  Хороший результат дає вимова слів: бай, май, вай. Необхідно перед цим перекинути голову назад, а на літері «Й» повертати голову у вихідну позицію. У вертикальному положенні тіла потрібно при видиху протяжно вимовляти: ШШШШШ, рррррр, ССССССССС, РЬРЬРЬ. Затиснувши ніс рукою, прочитати текст, де переважають літери: М, Н. Прочитання скоромовок — ніхто не відміняв, можна завчити найскладніші і повторювати їх перед дзеркалом. Щоб зробити мову вразливим слід вимовляти такі поєднання букв: ПРА-пря, ПРО-ПРЕ, ПРУ-прю, ПРЕ-ПРЕ, плиг-ПРІ.

 • . 5

  Результат усіх цих тренувань неодмінно буде помітний, з’явиться відчуття, що мова стала ніби безкостним і він повністю підпорядковується своєму господареві. Гарний голос і вміння донести його в маси, може вирішити долю людини. Талановиті оратори завжди виділялися з натовпу, мали величезну популярність. Вони домагалися всього, чого хотіли саме силою свого голосу. Їх мова могла спонукати людей до дій і вчинків. Без правильно поставленої мови про роботу на радіо чи на телебаченні варто забути. Тому якщо хочеться зробити кар’єру і холонути зіркою «блакитного» екрану, з дитинства можна починати працювати над собою, на прагнути поліпшити дикцію.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :