Як поліпшити грубку: практичні рекомендації

як поліпшити грубку: практичні рекомендації

Вам знадобиться
 • Вогнетривка цегла
 • Залізні листи
 • Залізні смуги
 • Сталеві труби
 • Лещадністю камінь
 • Пісок
Інструкція
 • . 1

  Перша вимога, яку необхідно пред’являти до печі — безпека. Піч повинна володіти хорошою тягою, не мати тріщин і щілин у своєму корпусі. В іншому випадку, можливий витік чадного газу. Фундамент потрібен грунтовний, ідеальний матеріал для його закладки — лещадністю камінь, пересипаний річковим піском. Якщо в дерев’яній лазні встановлена залізна піч, яку, до того ж, топлять дровами, то відповідь на питання, як поліпшити грубку, може бути тільки один — навколо неї необхідно створити свого роду саркофаг з вогнетривкої цегли. Справа в тому, що дерево, що використовується при будівництві і обробці більшості лазень, відноситься до розряду легкозаймистих матеріалів, контакт печі з якими не просто не бажаний, а попросту заборонений.

 • . 2

  Різниця між цегляною і залізної печами досить істотна, і зрозуміти її бажано до того, як вибрати грубку в свій будинок. Цегляної печі потрібно більше часу на те, щоб прогрітися, тому топити її необхідно заздалегідь. Споруда її обійдеться недешево, та й часу на цій піде багато. Один фундамент може висихати 3 — 4 тижні. Але цегляна піч виглядає більш солідно, крім того, вона довше зберігає тепло і рівномірно обігріває все приміщення, будь то житловий будинок або лазня. Для зведення такої печі краще запрошувати фахівця. Якщо ж вибору, окрім як побудувати грубку своїми руками, ні, краще зупинитися на дешевшому і простому варіанті.

 • . 3

  Залізні печі нічим не поступаються своїм цегляним аналогам, хіба тільки остигають значно швидше. Однак і розігріваються вони практично моментально. Монтаж такої печі під силу будь, а деталі для її створення можна знайти в будь-якому будівельному магазині. Кілька залізних листів, смуг, пара сталевих труб для димоходу, вогнетривку цеглу для топки і зовнішньої ізоляції — ось і все, чим потрібно запастися перед тим, як зробити залізну грубку. Основою для фундаменту може послужити все той же лещадністю камінь, засипаний піском або щебенем.

 • . 4

  Бажано оснастити піч дожігателем-іскрогасником. Окремої уваги заслуговує установка димоходу. Для створення найкращої тяги він повинен розташовуватися строго вертикально. Не замислюючись про те, як правильно зробити грубку, багато людей допускають одну і ту ж помилку — починають установку печі, що не обладнавши отвори в стелі і даху. Їх слід ізолювати жаростійкими матеріалами. Знизу димохідний вузол краще захистити сталевим листом з отвором за розміром димоходу, особливо, якщо стеля зроблений з дерева. Ці нехитрі поради допоможуть не тільки вибрати відповідну піч, а й зробити її надійною та безпечною. Головне, пам’ятати — те, що робиться для себе, потрібно робити на совість.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :