Як поліпшити слух: керівництво для музикантів

як поліпшити слух: керівництво для музикантів

Вам знадобиться
 • Музичний інструмент
 • Уроки сольфеджіо
 • Час
 • Бажання
Інструкція
 • . 1

  Розвиток слуху — процес тривалий і трудомісткий. Звичайно, є люди, які з дитинства володіють прекрасним слухом, чисто співають і радують своїми успіхами вчителів та батьків. Але як бути, якщо все йде з точністю до навпаки?

 • . 2

  Важливо зрозуміти, що всі прикладені зусилля здобудуть ефект тільки в разі, якщо має місце бути бажання вчитися музиці. Тому якщо дитина норовиться на всі спроби батьків виховати юного вундеркінда — потрібно для початку прищепити йому любов до музики, зацікавити. Іншими словами — зробити так, щоб він захопився сам. Якщо ж розвиток слуху — бажання усвідомлене, справа значно полегшується.

 • . 3

  Деякі думають, що наявність слуху та чистота співу прямо взаємопов’язані. Насправді це не зовсім так: людина може володіти абсолютним слухом, але так званим «пасивним», тобто не бути в змозі відтворювати чутні звуки власним голосом. Таке теж має місце бути. Але як перевірити музичний слух? Дуже просто. Потрібно зіграти певну ноту на фортепіано і попросити «піддослідного» відтворити її голосом, а потім запропонувати знайти її на інструменті. Володар хорошого слуху впорається з цим завданням за кілька секунд.

 • . 4

  Що ж робити, якщо із завданням впоратися не вдалося? Як поліпшити слух? У самому питанні вже міститься карта: потрібно навчитися слухати музику і чути, що в ній відбувається. Для цього слід задавати собі певні питання при прослуховуванні того чи іншого твору. Наприклад: скільки звучить інструментів? Які вони? Який характер у цієї музики і чому? Які особливості розміру, ритму, мелодії? Як ця музика розвивається, як у ній росте напруга? За рахунок чого це відбувається?

 • . 5

  Крім того, музиканти стверджують, що хороший слух (абсолютний в тому числі) — це наслідок прекрасної пам’яті. Людина запам’ятовує кожну ноту «в обличчя», і потім не може її переплутати з іншого. Тому задаючись питанням «Як розвинути слух?» слід цю саму пам’ять тренувати. У цьому як ніщо інше допоможуть уроки сольфеджіо: спів знайомих і незнайомих мелодій, читання з листа, написання диктантів. До речі, при роботі над диктантом головне — якомога швидше запам’ятати мелодію, а потім, відтворюючи її по пам’яті, намагатися записати.

 • . 6

  Регулярно виконуючи всі вправи і постійно перебуваючи в режимі творчого вдосконалення, вже через кілька місяців можна значно просунутися в потрібному напрямку. Не настільки важливо, яка мета розвитку цієї навички — зрозуміти, як налаштувати гітару на слух, щоб грати улюблені пісні, або ж стати великим співаком, — в будь-якому випадку з розвиненим музичним слухом життя заграє новими, яскравими фарбами!

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :