Як порахувати окупність проекту; порахувати простий термін окупності

як порахувати окупність проекту; порахувати простий термін окупності

Вам знадобиться
 • Чиста поточна вартість
 • Термін окупності проекту
Інструкція
 • . 1

  Відповідаючи на питання, як розрахувати окупність проекту, слід розуміти, що проект, щоб вважатися ефективним, повинен не тільки генерувати прибуток, а й відповідати очікуванням інвестора. З метою проведення первісної оцінки ефективності слід визначити чистий дисконтований дохід (NPV) і внутрішню норму прибутковості (IRR). Чиста поточна вартість — це сумарне значення всіх грошових потоків (як «вхідних», так і «вихідних»), скоригована на вартість капіталу, що використовується для їх отримання. Якщо даний показник позитивний — проект покриває свої внутрішні витрати і приносить інвестору шуканий мінімум прибутку. NPV розраховується за формулою: NPV = Σ (NCFi) / ( 1-d) i, де NCFi — грошовий потік у відповідний період часу, d — ставка дисконтування.

 • . 2

  В якості ставки дисконтування часто приймається банківська ставка за кредитами або рівень рентабельності бізнесу, що вже знаходиться в розпорядженні інвестора. Внутрішня норма рентабельності — це рівень ставки дисконтування, при якому NPV досягає нульового значення. Якщо розраховане значення IRR виявляється вище поточної прибутковості капіталу інвестора, то проект слід визнати потенційно ефективним і почати аналізувати його докладніше. Зокрема, оцінити термін окупності проекту.

 • . 3

  Важливим параметром, що дозволяє оцінити окупність проекту, є час (Топ), який буде потрібно для того, щоб прибуток (Sпр), формована в результаті його реалізації, покрила загальний обсяг здійснених інвестицій (Sінв). Щоб вчинити відповідний розрахунок, в першу чергу необхідно визначити обсяг планованих постійних (Sпост) і змінних (Sпер) річних витрат. Потім дані показники потрібно співвіднести з показником прибутку за формулою: Топ = Sінв / (Sпр-(Sпост + Sпер)

 • . 4

  Розмірковуючи про те, як порахувати окупність проекту, слід розуміти, що часто обсяг надходить прибутку і необхідних витрат буде змінюватися від періоду до періоду. Отже, формула, зазначена вище, повинна бути також скорегована. Якщо проект носить довгостроковий характер, то доцільно розрахувати дисконтований період окупності проекту. З цією метою наведена формула доповнюється такими даними: приплив інвестицій в певний період часу і відношення суми інвестицій до прибутку і амортизації за цей же період часу.

 • . 5

  Щоб легко зрозуміти, як оцінити окупність проекту за допомогою подібних розрахунків, досить визначити обсяг виробництва, при якому сума здійснених інвестицій буде покрита отриманим прибутком (цей показник називається точкою беззбитковості). Порівнявши цю величину з можливим обсягом виробництва в одиницю часу, вдасться дізнатися дисконтований термін окупності проекту.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :