Як порахувати рентабельність продажів?

як порахувати рентабельність продажів?

Вам знадобиться
 • Бухгалтер
 • Калькулятор
 • Документи
Інструкція
 • . 1

  По суті, рентабельність — головний показник ефективності роботи підприємства, адже якщо вона дуже низька, тоді потрібно задуматися, а чи варто взагалі далі продовжувати роботу підприємства, якщо виробництво не окупається, і прибутку немає, або вона зовсім мала, і ледь покриває витрати на виробництво товару. Бухгалтера підприємства знають, як порахувати рентабельність, маючи на руках бухгалтерський баланс, який відображає фінансову діяльність підприємства. У балансі відображені всі парафії та витрати виробництва, і, як порахувати рентабельність, формула якого дуже проста, знає будь-який бухгалтер. Відношення чистого прибутку виробництва до загального обсягу продажів (або загальній виручці за проданий товар), і є коефіцієнт рентабельності.

 • . 2

  Природно, якщо цей показник з року в рік зростає, значить, виробництво має успіх, і його продукція користується попитом. Звичайно, рентабельність продажів підприємств, що займаються різною діяльністю, і випускає різні види товарів, не можна порівнювати. Порівнянні можуть бути схильні тільки виробництва, випускають аналогічну продукцію. Цей коефіцієнт може бути збільшений тільки у двох випадках — якщо зросте чистий прибуток від продажів, або впаде загальний обсяг продажів. У першому випадку все зрозуміло, якщо чистий прибуток зростає, значить, підприємство добре працює, і отримує від цього не тільки моральне задоволення, а й матеріальне, яке виражається у високих заробітних платах.

 • . 3

  А от якщо падає обсяг продажів, той тут можуть виникнути питання. Одна справа, якщо продажі стали менше через те, що ціна на товар збільшилася внаслідок об’єктивних причин. Тоді зменшення продажів — це нормально. А от якщо зменшилися продажі внаслідок того, що купівельний попит на товар, вироблений підприємством, впав (з’явилися конкуренти з більш вигідними умовами для покупки, або якість товару погіршився). Насправді, причини можуть бути різними, але слідство у них одне — це може бути початком кінця. І треба вжити всіх заходів до того, щоб знову повернути довіру і любов покупців. В цілому, порахувати рентабельність можна завжди, тільки далеко не в кожному випадку цей коефіцієнт буде об’єктивним саме тому, що господарська діяльність підприємства включає в себе багато дій.

 • . 4

  Це не тільки виробництво самого товару, який потім і продається, але ще й ряд інших діяльностей, таких як закупівля обладнання, виплата заробітної плати, дотримання техніки безпеки, загальний вміст всіх складових підприємства, і ще багато інших чинників. Адже чистий прибуток, яка залишається у керівників виробництва після сплати податків, виплат заробітної плати, та інших запланованих і незапланованих витрат і є оцінка правильної господарської діяльності підприємства. Якщо ця прибуток дорівнює нулю або ледве покриває всі витрати підприємства, то чи варто вести далі такий бізнес? Адже рентабельність продажів такого підприємства дуже мала. А значить, або треба її збільшувати, або згортати підприємство. Одним із способів збільшити коефіцієнт рентабельності продажів є зменшення собівартості продукції, а ціна залишиться на колишньому рівні, або з пониженням собівартості можна і зменшити ціну товару, тоді купівельна спроможність збільшиться.

 • . 5

  Тоді товар буде продаватися набагато швидше, і, виручка від продажів збільшиться. Адже виручка від усіх продажів є найефективнішим, і, в багатьох випадках, єдиним засобом поповнення бюджету підприємства. А значить, якщо продажу товару будуть ефективні та своєчасні, значить, і рентабельність продажів буде рости, і підприємство буде процвітати. Рентабельність продажів підприємства є показником ефективності його роботи та господарської діяльності. Тому потрібно вміти її правильно розраховувати, і знати, якими способами можна її збільшити.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :