Як посадити мандарин в невеликий горщик?

як посадити мандарин в невеликий горщик?

Вам знадобиться
 • Кісточка мандарина
 • Грунтова суміш
 • Невеликий горщик
Інструкція
 • . 1

  Ну, хто в дитинстві не вирощував мандарин або апельсин з лимоном з кісточки? Напевно, кожен хоч раз в житті спробував виростити цитрусове дерево. Комусь це вдавалося, але більшості все ж ні — деревце засихало, або у людини просто пропадав інтерес до рослини. І ось чому. Догляд та вирощування цитрусових має свої особливості, зокрема, щоб деревце цвіло і приносило плоди — необхідне щеплення з плодоносного рослини. Як посадити мандарин в невеликий горщик? Все залежить від того, чи є бажання виростити мандарин з нуля, тобто з кісточки, або вже є готове прищеплене деревце, що вимагає пересадки з покупного контейнера.

 • . 2

  Почнемо з кісточки. На дно невеликого горщика викласти дренаж і заповнити спеціальної грунтовою сумішшю, куди потім висадити на глибину приблизно 1, 5 см 2 — 3 кісточки мандарина, які слід перед висадкою замочити на добу з цирконом. Полити і чекати проростання. А потім стежити, як ростуть мандарини, а при необхідності розсадити їх в окремі горщики, або видалити більш слабкі паростки. Через 3 — 4 року потрібно буде на вирощене деревце прищепити нирку або держак від культурного мандарина і чекати швидкого цвітіння і дозрівання плодів.

 • . 3

  У разі якщо вже є прищеплене готове деревце в покупному контейнері, то його потрібно просто пересадити в більш відповідний за розмірами і зовнішнім виглядом горщик. Розмір горщика буде залежати від розміру кореневої системи мандаринового деревця (на 2 — 4 см більше загального обсягу коренів). Як пересадити мандарин правильно? Його потрібно обережно, не пошкоджуючи коріння, витягти з контейнера і помістити в новий горщик, на дно якого необхідно викласти дренаж і грунт. Потім зверху і з боків старого земляного кома додати свіжу землю. Полити і спостерігати за станом пересадженого деревця.

 • . 4

  Якщо зовсім немає часу займатися пересадкою, можна звернутися в найближчий квітковий магазин, де надаються послуги з пересадки кімнатних рослин, вибрати відповідний горщик і оплатити дану послугу. Якщо в будинку раптово як подарунок з’явився декоративний мандарин. Як доглядати за ним — багато порад та інформації можна отримати на просторах інтернету. Важливо знати головне — у всіх цитрусових, включаючи мандарин, особлива коренева система, позбавлена справжніх кореневих волосків. Функцію цих волосків виконує мікориза — симбіоз коренів цитруса і грибів, що виглядають зовні як потовщення на кінцях коренів цих рослин. Тому вкрай необхідно постійно підтримувати певну вологість, температуру і повітропроникність земляного кома.

 • . 5

  При дотриманні всіх цих вимог напевно вдасться побачити, як цвіте мандарин, а потім і покуштувати власноруч вирощені плоди. Досвідчені цітрусоводи стверджують, мандаринові плоди можна отримати приблизно через 5 років після посадки у щепленого деревця при правильному догляді, і більш ніж через 10 років у рослини, вирощеного з кісточки і не прищепленого. На скоростиглість Мандаринчик впливає також і сорт рослини.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :