Як посадити персик навесні: необхідні умови

як посадити персик навесні: необхідні умови

Вам знадобиться
 • Саджанці персика
 • Добрива
 • Правильний вибір місця
Інструкція
 • . 1

  Оптимальний час для посадки персика — це вересень або жовтень, однак, саджанці можна виростити і з весни, але для цього їм знадобиться приділяти набагато більше часу. Навесні найкращий час для посадки — середина або кінець травня, коли закінчилися морози, настали теплі ночі. Але, перед тим, як посадити персик навесні, важливо пам’ятати, що в цей період значно порушуються вегетаційні здібності, що призводить до важкого періоду звикання.

 • . 2

  При посадці навесні для саджанців персика вибирається тільки сонячна сторона, так як це рослина теплолюбна і не може правильно розвиватися без великої кількості сонячного світла. Як тільки таке місце знайдено, важливо врахувати, щоб територія по діаметру становила 3 метри і була вільною, так як через 3 — 4 року дерево розростеться і займе всю площу. Також, перед покупкою саджанців можна дізнатися, як проростити персик з кісточки, і спробувати виростити невелике дерево самостійно.

 • . 3

  Для персика потрібно правильно вибрати яму, вона не повинна бути дуже глибокою або широкою, достатньо, щоб просто в ній містилися всі корені. Спеціальні добрива або стимулятори росту під час посадки навесні додавати не потрібно, інакше, якщо не розрахувати, то висока концентрація речовин може призвести до загибелі корисних для персика бактерій. Після того, як дерево прийметься і дасть перші плоди, можна вже і читати, як спекти персики. А до цього моменту, якщо землі не вистачає живлення, щоб зростити персик, її регулярно удобрюють, як до посадки саджанців, так і після. Особливо важливо не забувати удобрювати землю і в наступні роки, коли дерево вже прийметься і почне плодоносити, інакше воно просто загине від нестачі корисних речовин.

 • . 4

  У перший рік, якщо персик посаджений навесні, необхідно ретельно стежити за поливом. Якщо літо посушливе, опадів мало, то під час посадки обов’язково в посадкову яму виливається від двох до чотирьох відер. Далі важливо стежити, як росте персик, в якому стані земля навколо нього. Головне — щоб вона не пересихала, при цьому не варто відразу ж починати удобрювати, краще почекати, постежити за розвитком. До того ж, якщо раніше на місці посадки персика вирощувалися овочі, то найближчі 2 — 3 року про добрива можна забути, а якщо земля пустувала, то можна покласти шар перегною або замульчувати компостом.

 • . 5

  Найважливіше — дізнатися, як садити персик, щоб він не тільки прижився, але й давав постійний урожай. Правильно доглядати за рослиною потрібно і восени, перед тим, як настали перші морози. У цей період деревце пригинають і підв’язують, утеплюють до весни, а з настанням тепла знімають все укриття. Персик не боїться невеликих морозів, тому краще його звільнити раніше, інакше він може зіпрівати.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :