Як посадити рослину в торф’яні горщики?

як посадити рослину в торф'яні горщики?

Вам знадобиться
 • Торф’яні горщики
 • Грунтова суміш для посадки
 • Добрива
Інструкція
 • . 1

  Купуючи насіння для квітів або овочевих культур і пророщуючи їх перед посадкою, будь-який садівник замислюється про те, куди після визначити з’явилися паростки. Нерідко вибір падає на решту від майонезу пластикові відерця, баночки від йогуртів та іншу пластикову тару. Але коли розсада підросте, перед висадкою в грунт з такої тари її доведеться витягувати, а значить, можна пошкодити кореневу систему і навіть погубити вирощені культури. Горщики з торфу — це спосіб, як посадити рослину і не потривожити його коріння, пересаджуючи в грунт.

 • . 2

  Торф’яні горщики виготовляються із суміші торфу і тирси або торфу з картоном. Вони досить міцні і не розмокають від поливів, але при приміщенні в грунт, вони поступово руйнуються, дозволяючи коріння рослини пробивати стінки і заодно одержувати підживлення з торфу. Розсада, висаджена в торф’яних горщиках, відчуває менше стресів, її коренева система не ушкоджується, а значить, забезпечує їй найкращу приживлюваність на новому місці. А садівникові не потрібно буде ламати голову, як пересаджувати рослини. Підживлення для рослин, вирощуваних у торф’яних горщиках, слід проводити так само, як і для зростаючих в інших ємностях.

 • . 3

  Загалом-то, ніякої різниці на етапі підготовки розсади до відкритого грунту немає. Не потрібно зайвих обережно і роздумів про те, як поливати рослини в торф’яних горщиках. Робити це необхідно стільки ж і з тією ж частотою, як і для розсади, зростаючої в інших ємностях. Стінки горщиків з торфу витримають полив і не розсиплються завчасно. При посадці в грунт вони розкладаються не відразу, а поступово, протягом місяця, а деякі горщики, з більш товстими стінками, можуть частково зберегтися в грунті майже до осені. Розсада може почати проростати крізь стінки горщиків ще до висадки, потрібно простежити за цим, розставивши горщики досить далеко, щоб не допустити переплетення коренів.

 • . 4

  Торф’яні горщики на перших порах збережуть молоде рослину від бур’янів, адже вони заповнені грунтом, в якій не було коренів бур’янів або їх насіння. А кожен садівник не раз ламав голову над тим, як позбутися від рослин, засмічувати грядки і пригнічують ріст овочів і квітів. Відмінним рішенням для такої ситуації буде висаджування розсади в торф’яних горщиках, на грядку, попередньо підготовлену і укриту чорним нетканим полотном. Горщики опускаються в ямки, над якими зроблені спеціальні прорізи в полотні, на 3 см нижче рівня грунту. Тепер ніякі бур’яни культурним посадкам не страшні.

 • . 5

  Ще один плюс торф’яних горщиків, який не був згаданий раніше — це аерація грунту. А саме — коріння рослин, що мешкають в горщику з торфу, легше дихати. У пластиковій тарі часто доводиться робити вентиляційні отвори, а ось горшочкам з торфу цього не потрібно. Їхні стінки проникні для повітря, тому рослини розвиваються швидше і будуть міцнішими. Садівництвом варто займатися для свого задоволення, тому все, що допомагає уникнути зайвих зусиль — це благо для любителя огородничать. Торф’яної горщик — якраз така прекрасна ідея.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :