Як поширюються насіння рослин за вітром?

як поширюються насіння рослин по вітрі?

Вам знадобиться
 • Вітер
 • Насіння рослин
Інструкція
 • . 1

  Запорукою нормального функціонування будь-якої екосистеми планети є успішне поширення насіння. Якщо багаторічні рослини можуть століттями виростати на одному і тому ж місці, однорічні потребують щорічного пересівання. З садовими і городніми рослинами справа йде простіше, людина-господар самостійно виробляє висадку, розмноження ж дикорослих рослин немислимо без втручання сил природи.

 • . 2

  Одним з основних факторів розмноження однорічних рослин є переміщення їх посівного матеріалу повітряними масами. Щоб розуміти, як поширюються насіння рослин, потрібно знати, що вага більшості суперечка і насіння мізерно малий, підняти їх в повітря і перенести на значну відстань може навіть самий легкий вітерець. Також насіннєвий матеріал рослин, для яких вітер — основний спосіб міграції, часто мають спеціальні відростки, які допомагають підлягає планувати в повітрі.

 • . 3

  Так, насіння берези, клена і більшості хвойних рослин забезпечені невеликим крильцем, яке не дозволяє «мандрівникові» завчасно опуститися на землю. Для тих, хто цікавиться, як виростити ялина з насіння, досить згадати, як виглядає те саме насіння, успішно переноситься вітром. Тільки після природного випадання з шишки воно придатне до посадки.

 • . 4

  Насіння деяких рослин, наприклад, кульбаби, забезпечені невагомим пухнастим парашутом, який утримує посівний матеріал в повітряному потоці. Вітер переносить його на значні відстані і робить все те ж, що і людина, що бажає дізнатися, як сіяти насіння на розсаду: опускає насіннячко на землю і злегка присипає його землею, створюючи всі умови для благополучного проростання.

 • . 5

  Людині, задаються питанням, як садити насіння моркви, наприклад, досить згадати, як сіє рослини вітер. Потужні потоки повітря не дозволяють насінню склеюватися, за рахунок цього посів виходить рівномірним. Після потрапляння в землю, процес зростання триває природним чином. Спочатку тріскається зовнішня оболонка і з’являється перший слабкий паросток. Поступово він міцніє і з’являються перші листочки, які стануть основою майбутньої квітки або навіть дерева.

 • . 6

  Важливо розуміти, як розвиваються рослини з насіння, ці знання дозволять не перешкоджати природному відновленню екосистеми і стати успішним садівником. Всі трави і квіти, дерева і чагарники розмножуються за аналогічною схемою, саме це єдність і дозволяє планеті потопати в буйній зелені вже протягом сотень мільйонів років.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :