Як поставити дитину на чергу в дитячий сад?

як поставити дитину на чергу в дитячий сад?

Вам знадобиться
 • Паспорт батька
 • Свідоцтво про народження дитини
 • Довідка про наявність пільги (необов’язково)
Інструкція
 • . 1

  Раніше батькам було досить просто влаштовувати своїх дітей у дитячі садки, але останнім часом (після кризи 90-их років) ситуація в дошкільній освіті та вихованні змінилася (і не в кращу сторону). Стало очевидно, що подібних закладів не вистачає, оскільки свого часу вони були закриті або стали офісними будівлями. Тепер же, коли знову спостерігається сплеск народжуваності, виникла проблема, як потрапити в дитячий сад з досягненням відповідного віку, так як в черзі може надаватися багато бажаючих, і місце буде доступно тільки через кілька років. Тому своєчасний пошук саду і вставання в чергу значно підвищують шанси на те, що малюк зможе туди вирушити, а мама вийде на роботу. Є кілька порад, як поставити дитину на чергу в дитячий сад, щоб очікування місця не зайняло кілька років.

 • . 2

  Досвідчені мами і фахівці дошкільної освіти закликають батьків до того, що починати займатися пошуком саду і постановкою на чергу дитини якомога раніше. Якщо задатися цим питанням тільки до 1, 5 — 2 рокам, то буде втрачено дорогоцінний час. Реєстрацію потрібно проходити відразу після того, як було отримано свідоцтво про народження малюка. Для всіх міст Росії записати дітей в сад можна у відділі дошкільної освіти, який працює в районі за місцем проживання. Там створюються спеціальні відділи, які займаються цим нагальним питанням — комплектуванням місць. Деякі батьки, можливо, пам’ятають інші способи, як стати на чергу в дитсадок, які полягали в безпосередньому поході в ДНЗ. Тоді потрібно було записуватися на прийом до завідуючої, а після ставало ясно, яке місце в черзі отримано. Але тепер порядок змінився (старий діяв до 2006 року).

 • . 3

  Йти до відділення дошкільної освіти необхідно не з «порожніми руками». Щоб провести процедуру за законом, буде потрібно декілька документів. У більшості випадків для цього потрібно мати паспорт мами чи тата, свідоцтво про реєстрацію дитини в органах РАГС. Існує і пільгова черга: якщо у дитини є на неї право, то можна скористатися й цією можливістю, щоб потрапити в установу якомога швидше. Про це процесі докладніше буде сказано нижче. Щоб стати в чергу в садок у відділенні освіти, необхідно заповнити заяву, в якій вказати район проживання, номер саду, в який хочеться потрапити (якщо є особливі переваги по місцю розташування або забезпеченню інвентарем і висококласним виховним складом). Але в першу чергу при розподілі місць фахівці орієнтуються на паспортну прописку батьків.

 • . 4

  Фахівці рекомендують обов’язково вказувати всі нюанси щодо збігу (або розбіжності) місця прописки дитини і батьків з фактичним їх місцем розташування. Якщо не вказати це в заяві, можна розраховувати на те, що буде виділено місце, але дитина в садок ходитиме в протилежному кінці міста. Потрібно відзначити, що сьогодні все більшої популярності в освітньому процесі та в інших сферах життя людини набирають інноваційні технології, і інтерактивні можливості все частіше впроваджуються в повсякденні процеси. Це положення справ стосується і записи в дитячі садки. У великих містах, таких як Москва, тепер не немає необхідності особистої присутності в комісії з укомплектування місць у ДНЗ, досить зайти на спеціальний сайт, де формується електронний список з тих дітей, які хочуть потрапити в певний дитячий сад. Щоб зробити процес ще більш простим і легким, потрібно взяти участь у необтяжливою реєстрації.

 • . 5

  Завдяки інтернету завдання, як потрапити в дитсадок, стає спрощеною. Вона полягає в заповненні заяви на ресурсі та отриманні індивідуального коду, який отримує кожен батько. Після того як буде складено повний список, батькам потрібно тільки зібрати документи для того, щоб відправити дитину в ДНЗ. Цей процес займає всього 1 місяць з моменту реєстрації. Плюсом процедури є те, що батьки отримують можливість, щоб відправити дитину в будь-який вподобаний сад в окрузі (можна записуватися в три місця). Крім того, можна відстежувати своє становище в чергу і оцінювати свої шанси на вступ до установи. У деяких сім’ях дитина — пільговик. У дитсадок він може потрапити в особливу чергу, яка формується серед тих категорій, які виділені державою. У тому випадку, якщо він народився в багатодітній або неповній сім’ї (мати одиначка), залишився без батька чи має захворювання, що вимагають особливих умов для догляду та навчання, необхідно представити додатковий документ (підтвердження пільги).

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :