Як поставити на облік скутер: керівництво

як поставити на облік скутер : керівництво

Вам знадобиться
 • Скутер
 • Водійські права категорії А або М
 • Договір купівлі-продажу
 • Довідка-рахунок або чек
 • Інструкція до скутеру
Інструкція
 • . 1

  З кожним влітку скутерів на вулицях російських міст стає все більше, а це означає, що водії скутерів повинні нести хоча б приблизно ту ж відповідальність, що і водії автомобілів і мотоциклів. Так вирішили російські законодавці, і вже з листопада 2013 р. для того, щоб водити скутер, потрібно буде отримати водійські права, незалежно від об’єму двигуна. А як поставити на облік скутер, до яких видів скутера відноситься це вимога і які документи треба надати в ГИБДД? Нові вимоги законодавства торкнуться, в основному, власників скутерів з об’ємом двигуна менше 50 куб. см, так як раніше таким водіям не потрібні були права. Ставити на облік такої скутер поки не потрібно, однак експерти продовжують обговорювати це питання і, можливо, скоро введуть і цю вимогу.

 • . 2

  Як дізнатися модель скутера, якщо немає інструкції або інших документів на скутер? Можна просто зняти сідло, під яким знаходиться біла або жовта табличка із зазначенням моделі, іноді її назва пишуть прямо на приладовій панелі. Документи на скутер знадобляться обов’язково їх власникам, якщо об’єм двигуна перевищує 50 куб. см, т. к. всі такі скутери треба ставити на облік в ГИБДД. Перш ніж вчитися, як правильно їздити на скутері, потрібно зібрати пакет документів: громадянський паспорт водія скутера, договір купівлі-продажу, технічний паспорт, якщо раніше такий видавався, чек, виданий при покупці. Якщо скутер був вперше імпортовано на територію РФ, для реєстрації ще знадобиться вантажна транспортна декларація та довідка-рахунок, а також квитанція про сплату ввізного мита. Якщо скутер був куплений з рук, а не в салоні, то з продавцем потрібно скласти простий договір про купівлю-продаж. Також водієві обов’язково знадобиться поліс ОСАГО і водійські права, які потрібні були і до введення нового закону, з листопада ж їх можна отримати з новою, спеціально для мопедів введеної категорією «М».

 • . 3

  До проходження першого ТО по досягненні пробігу в 500 км важливо розуміти, як правильно обкатати скутер. Потрібно це для того, щоб деталі двигуна притерлися і надалі працювали безперебійно. Особливо ганяти на новому скутері не варто, тим більше, що розвивати швидкість більше 50 км / год скутери не повинні з ПДР. Багато власників мопедів — так по-іншому називають скутери — використовують своїх залізних коней тільки в теплу пору року, тому по приходу весни у них постає питання — як завести скутер після зими? Перед стартом двигуна після зими варто спочатку злити старий бензин і влити в бак новий. Також варто перевірити, чи справний акумулятор і при необхідності зарядити його. У кожному разі, без водійського посвідчення водії скутерів з двигуном до 50 куб. см можуть кататися тільки до кінця цього теплого сезону, потім варто їм обзавестися, щоб уникнути штрафів і підвищити загальну безпеку руху. Знання ПДР ще нікому не завадили.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :