Як поводитися коли тебе ображають: поради психолога

як вести себе коли тебе ображають: поради психолога

Вам знадобиться
 • Стриманість
 • Почуття власної гідності
 • Холоднокровність
 • Уміння дати словесну відсіч
 • Почуття гумору
 • Спокій
Інструкція
 • . 1

  Далеко не завжди по життю людині зустрічаються тільки ті люди, з ким йому комфортно і приємно спілкуватися. Непоодинокі й ситуації, в яких доводиться стикатися з відвертим хамством, грубістю і приниженнями. Той, хто лояльно ставиться до таких методів взаємодії з іншими, не забуде відповісти на подібні дії тим же. Втім, це зазвичай не призводить до потрібного результату — як правило, ситуація тільки погіршується. Ті ж люди, кого добре виховали, і вони не сприймають будь-яких проявів того, що вважають «поганою поведінкою», зустрівшись з ним на практиці, часом не знають, як адекватно реагувати на нього, щоб не втратити своєї людської гідності і при цьому не » впасти «до рівня грубіяна.

 • . 2

  Психологи рекомендують, щоб зберігати холоднокровність в ситуаціях відкритого конфлікту, тренувати власні емоції. Зазвичай в тій ситуації, коли людину відверто ображають, він проявляє відповідну агресію або виявляє розгубленість, пригніченість. Ніщо з цих сьогохвилинних почуттів не допоможе йому вийти з положення, зберігши «обличчя». Більше того — в цьому випадку кривдник буде торжествувати, бо домігся свого — вибив з колії. Щоб подібного не відбувалося, а «образники» бачив перед собою тільки впевненого і спокійного людини, слід «відрепетирувати» можливу ситуацію. Представляючи собі момент конфлікту, потрібно уявити свого «візаві» в жалюгідному вигляді: супротивної жаби, марно гавкати Моськи і т. п.

 • . 3

  Крім того, нехай уяву намалює приблизно таку картину: злі слова співрозмовника не долітають до слуху людини, як ніби перший знаходиться десь на дні глибокої прірви. Щоб з цим було легше, не зайвим буде чітко окреслити для самого себе власні психологічні кордони. Іншими словами, встановити ті межі особистого простору, які жоден стороння людина не має права перетинати ні під яким виглядом. У тому числі це стосується емоційної сфери. Людині слід визначитися, наскільки він дозволяє «чужинцям» вторгатися в його почуття, викликаючи їх замішання. Важливо зрозуміти: як відреагувати на ту чи іншу ситуацію — вибір самої людини, а не інших.

 • . 4

  Будь-який фахівець на питання: «Як поводитися, коли тебе ображають», — скаже, що дуже необхідний грамотний словесний відсіч. Безумовно, неприйнятно опускатися до образ — слід навчитися урезонити іншого без подібних низостей. Якщо людина знає, що в самий невідповідний момент красномовство раптом залишає його, йому варто задуматися про те, щоб заздалегідь заготовити кілька дошкульних реплік, що підходять до будь-якої ситуації. Також потрібно придумати пару-трійку фраз, які можна використовувати тоді, коли кривдник буде наступати на самі «хворі мозолі». Зробити це не так складно, оскільки будь-якому відомо, за які слабкості або навпаки — сильні сторони йому найчастіше «перепадає» під час конфліктів.

 • . 5

  Допускається і імпровізація — більше того, вона дуже навіть бажана. Така фраза повинна бути досить короткою (тим сильніше буде її «удар») і відповідати безпосередньо на якесь слово в образливому висловлюванні опонента або на його репліку в цілому. Ось наочний приклад з життя. Якось одна досить гідна молода особа у громадському транспорті зустрілася з неприкритим хамством з боку пана «подшофе». Нерідке явище, чи не так? Ввічливо попросивши його не розпускати руки (що він вже починав робити) і не дихати на неї своїм перегаром, вона була послана на. . . відомі всьому російськомовному світу три літери. Її відповідь була короткою: мовляв, вона буває там частіше, ніж її кривдник — тверезим. Хміль з його голови ніби видуло вітром. П’яниця був вражений і до кінця шляху ніби занімів.

 • . 6

  Втім, з незнайомцями завжди простіше, оскільки вони, як правило, в житті людини нічого не значать, а проходять у ній короткими епізодами. Однак дуже часто люди самі ставлять собі питання: «Як себе вести, якщо тебе ображають близькі, які дороги, або ті, з ким доводиться постійно мати справу і потрібно рахуватися?» У подібних випадках красномовне мовчання може бути не просто золотом, а справжнім діамантом . Як казав один з великих мислителів, коли вирують пристрасті, істина випаровується, подібно киплячій воді. З цього випливає, що сперечатися з кимось у момент конфлікту марно, тим більше — намагатися йому щось довести або відповідати на його образи-якими аргументами. Набагато краще — віддалитися, пославшись на зайнятість, і запропонувати поспілкуватися пізніше.

 • . 7

  Якщо є необхідність переговорити з «образником», а він явно не налаштований на конструктивний лад, понизити «градус» напруження обстановки і перевести все в більш мирне русло допоможе почуття гумору. Наприклад, на обзивання «дурнем» відповісти, що, мовляв, ось так в житті не пощастило, і близькі тепер через це «влипли». Все має висловлюватися спокійним тоном і з доброзичливою посмішкою. Продовжуючи у тому ж дусі, людина з легкістю відніме у опонента його зброя — образи. Можливо, після подібного той «охолоне»: його негативні емоції позбудуться підживлення. Завжди слід пам’ятати, що «перехід на особистості» відбувається тоді, коли інші доводи вже закінчилися. Тим самим «противник» показує своє дипломатичне безсилля. Значить, його залишається тільки пожаліти.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :