Як позбавити батька батьківських прав: консультація юриста

як позбавити батька батьківських прав : консультація юриста

Вам знадобиться
 • Норми законодавства
 • Заява
 • Звернення до суду
Інструкція
 • . 1

  Як це не сумно, але в житті іноді доводиться часто вдаватися до позбавлення батька батьківських прав. Сам процес цей не з легких, тому потрібно розглянути всі основні його моменти. Відповідно до закону, спочатку, як і мати, так і батько мають рівні права на виховання своїх дітей. Позбавлення батька батьківських прав може бути в тому випадку, якщо він не діє у вихованні своєї дитини, також часті випадки, коли батько ставиться до дитини деспотично, жорстоко і байдуже. Саме тоді мати може негайно звернутися до суду.

 • . 2

  Щоб відповісти на питання, як позбавити батька батьківських прав, потрібно подивитися на норми Сімейного кодексу РФ. Але перш ніж це зробити, потрібно зрозуміти, з чим пов’язане його байдуже ставлення щодо свого сина чи дочки. Це може бути пов’язано з тим, що батько на увазі тих обставин, що в новій сім’ї у нього народжується ще одна дитина, і він всю увагу приділяє йому. Коли він підросте, батько може почати допомагати своїм дітям від першого шлюбу. Найчастіше мати дітей нічого навіть чути не хоче і робить все можливе, щоб відновити справедливість. Їй залишається лише звертатися в суд із заявою про позбавлення батька батьківських прав.

 • . 3

  Знайшовши нового чоловіка, жінка бажає дізнатися, як стати батьком її дітей йому можна було б. Але раніше потрібно розібратися з обставинами, через які можна позбавити батьківських прав справжнього батька дітей. У Сімейному кодексі статті 69 і 70 мають пункти, які є підставами для позбавлення батьківських прав. Першим з них буде жорстока поведінка щодо дітей, фізичне чи психічний вплив на нього, зачіпання його статевої недоторканності. Також може бути й таке (належить більше до матерям), що жінка вчинила умисний злочин на життя і здоров’я дітей і чоловіка.

 • . 4

  Перш ніж, жінка буде шукати відповідь на питання, як прописати батька її дітей, потрібно ще розглянути які ж є підстави для позбавлення батьківських прав. Часто батько дитини може ухилятися від сплати аліментів та виконання обов’язків по вихованню дітей. Крім цього часті випадки, коли батько починає зловживати своїми батьківськими правами. Найчастіше це відбувається, щоб отримати вигоду для себе. Наприклад, допомога при народженні дитини може бути витрачена на свої потреби, тим самим позбавляючи можливості купувати дітям всі необхідні продукти та одяг. Дізнавшись про це, мати може миттєво звернутися до суду.

 • . 5

  Мати іноді бажає знати, як прописати дитину до батька. Але ще не всі пункти про підстави позбавлення батьківських прав батька були розглянуті. Якщо батько страждає хронічним алкоголізмом або наркоманією, тоді це є серйозною підставою для огородження його від дитини. Ще буває ситуація, коли будь-хто з батьків відмовляється забирати дитину з пологового будинку або інших стаціонарних і лікувальних закладів. Взагалі, питання позбавлення батьківських прав індивідуальний. Для кожного може бути своя ситуація. Треба брати до уваги всі нюанси.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :